Z okazji 100. rocznicy śmierci bł. Karoliny do Zabawy zjechała młodzież z całej Polski.
Młodzież z całej Polski, należąca m.in. do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, zjechała do sanktuarium bł. Karoliny z okazji 100. rocznicy jej męczeńskiej śmierci.
- Przyjechaliśmy z Szymbarku, jest nas ponad 30 osób. Należymy do MGA, czyli Młodzieżowej Grupy Apostolskiej, a naszym opiekunem jest ks. Krzysztof Migacz. Przyjechali też lektorzy, dziewczęta z DSM. Chcemy lepiej poznać bł. Karolinę. Ja miałem już okazję być w Zabawie, noszę też pierścień bł. Karoliny - mówi Sebastian Kaczmarczyk.
Młodzi uczestniczyli najpierw we Mszy św., którą z abp. Józefem Kowalczykiem koncelebrowało kilkudziesięciu księży. Podczas Eucharystii śpiewała młodzież uczestnicząca w diecezjalnych warsztatach muzycznych.
Po homilii abp. Kowalczyka kilkudziesięciu młodych ludzi złożyło przyrzeczenia KSM.
- Przyjechaliśmy z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Osiem godzin trwała podróż do Zabawy. Karolina jest dla nas fajną, młodą dziewczyną, do której chcemy prowadzić naszych rówieśników. Część już zna Karolinę i była nawet w Zabawie, a część jeszcze w ogóle jej nie zna. Dla nas to jest wzór młodego człowieka i młodzieńczego działania. Karolina była już kaesemowiczem, choć w jej czasach nie było KSM. Więc cieszymy się, że jest nam tak bliska - mówi Łukasz Brodzik, skarbnik Prezydium KSM.
Po Modlitwie wiele osób zakupiło pierścień bł. Karoliny. - Pierścień będzie mi przypominał, że mam zachować czystość do dnia ślubu. To będzie też znak dla innych, moich rówieśników, że można żyć w czystości. Karolina jest dla mnie wzorem, chcą ją coraz lepiej poznać i prosić, by mnie prowadziła - mówi Monika Sołowska.
Pierścień będzie nosić także Ania z Pustyni. - Zainspirowała mnie bł. Karolina, chcę iść szlakiem jej czystości. Karolina jest dla mnie bardzo ważną osobą, wręcz przyjaciółką - podkreśla Ania.
Po południu młodzi wzięli udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej śladami męczeństwa bł. Karoliny w wałrudzkim lesie.
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.