Młodzi archidiecezji katowickiej żegnają dziś symbole Światowych Dni Młodzieży – krzyż i ikonę Salus Poluli Romani.
Symbole Światowych Dni Młodzieży wędrowały po dekanatach Archidiecezji Katowickiej od 3 stycznia odwiedzając zarówno przestrzeń publiczną, jak miejsca sakralne. Przy Krzyżu i ikonie Matki Bożej, które peregrynują po całym świecie, i przy którym gromadzą się tysiące ludzi dziś spotykają się młodzi zaangażowani w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży i ci, „którzy chcą brać Krzyż na własne ramiona i razem z Matką Chrystusa świadczyć o Nim w samym w centrum Katowic, dając piękne świadectwo swojej wiary”.
Spotkanie rozpoczęto w południe Eucharystią w katedrze Chrystusa Króla sprawowaną pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca. W dalszej kolejności przewidziano podsumowanie peregrynacji symboli po archidiecezji, wspólną modlitwę z zawierzeniem młodych. Uczestnicy spotkania obejrzą też w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym spektakl zatytułowany Santo Subito w wykonaniu Teatru Prowincja.
Po zakończeniu spektaklu, młodzież uda się na Plac Andrzeja (przy PKP). Podczas przemarszu, a następnie już na samym dworcu, jego uczestnicy, w odpowiedzi na apel papieża Franciszka, planują zrobić raban. Zebrana młodzież m. in. wspólnie odmówi koronkę do Bożego Miłosierdzia. O godzinie 16:12 Symbole ŚDM odjadą pociągiem do Gliwic.
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.