Od poniedziałku można telefonicznie anonimowo informować Międzynarodowy Komitet Olimpijski o podejrzeniu łamania kodeksu etycznego. Można zgłaszać przypadki stosowania przez sportowców środków dopingujących, ustawiania meczów, korupcji itp.
Dzwonić mogą trenerzy, sportowcy, sędziowie i wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek podejrzenia. MKOl wszystkim gwarantuje anonimowość.
"Chcemy w ten sposób chronić uczciwych zawodników i pomóc w stworzeniu równych szans dla wszystkich" - powiedział szef MKOl Niemiec Thomas Bach.
Można zgłaszać wszystkie podejrzane praktyki - od ustawiania meczów po sprawy korupcyjne czy stosowanie niedozwolonych środków. W tym ostatnim przypadku Bach zachęca jednak do kontaktowania się bezpośrednio z WADA, względnie z krajową agencją antydopingową.
"W dużej mierze chcemy koncentrować się na ustawianiu meczów. Z tym jest bowiem największy problem. Nie można bez świadków tego udowodnić. Gdy ktoś stosuje niedozwolone środki, wykaże to test antydopingowy, a w tym wypadku takich sposobów nie ma. Potrzebujemy także wsparcia rządów i policji" - dodał Bach.
W tej chwili weszliśmy w okolice deficytu w rachunku bieżącym.
Do końca roku oczekuje się w Rzymie ponad 30 mln turystów i pielgrzymów.
Nie mamy o nich żadnych informacji, a wy niczego nie robicie - wykrzykiwały.
Nowe pojawienie się wirusa i stan epidemii ogłoszono w zeszłym tygodniu.
Kontrakty z NFZ wystarczają tylko na pokrycie podstawowych kosztów - zwraca uwagę organizacja.
8-letni Roman Oleksiw doznał oparzeń czwartego stopnia blisko połowy ciała.