Papież do biskupów Argentyny: Potrzeba świadectwa

Biskupi mają służyć ludziom na wzór Chrystusa Dobrego Pasterza. Zwrócił na to uwagę Papież, spotykając się z trzecią - ostatnią już w tym roku - grupą argentyńskich biskupów przybyłych z wizytą ad limina Apostolorum. W poprzednich dniach każdego z nich przyjął na audiencji prywatnej - donosi Radio Watykańskie.

Benedykt XVI wskazał szczególne miejsce, jakie w posłudze biskupiej ma rozwijanie w diecezjach pomocy charytatywnej, zwłaszcza względem najbardziej potrzebujących. Jest to konkretne świadectwo miłości Chrystusa do ludzi. Równocześnie Ojciec Święty przestrzegł przed aktywizmem i sekularyzmem, które nieraz zagrażają chrześcijanom zaangażowanym w działalność charytatywną. Dlatego muszą oni trwać w modlitewnym kontakcie z Chrystusem. Otwiera ich to na potrzeby innych w ten sposób, że nie inspirują się „ideologiami poprawiania świata”, ale kierują wiarą, która działa przez miłość. Wnoszenie światła Ewangelii w rzeczywistość ziemską jest szczególnym powołaniem wiernych świeckich. Mają oni brać czynny udział w misji Kościoła, jak też w życiu społecznym, politycznym gospodarczym i kulturalnym swego kraju. „Katolicy winni wyróżniać się wśród swych współobywateli wzorowym wypełnianiem obowiązków społecznych” – podkreślił Papież. Wskazał, że rozwijając swe zalety ludzkie i chrześcijańskie, mają się przyczyniać do lepszych relacji między ludźmi, w społeczeństwie i w pracy. Ich zaangażowanie pozwoli im też wdrażać w szczególny sposób wartości istotne dla dobra wspólnego całego społeczeństwa. Wśród nich Benedykt XVI wymienił: pokój, sprawiedliwość, solidarność, dobro rodziny opartej na małżeństwie, ochronę ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz prawo i obowiązek rodziców, by wychowywać dzieci zgodnie ze swymi przekonaniami moralnymi i religijnymi. ak/ rv

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  24°C Czwartek
  noc
  22°C Czwartek
  rano
  28°C Czwartek
  dzień
  29°C Czwartek
  wieczór
  wiecej »