Betlejem czci św. Józefa

W dniu św. Józefa Robotnika we franciszkańskim kościele przy bazylice Narodzenia w Betlejem została poświęcona duża ikona przedstawiającą Oblubieńca Dziewicy Maryi i opiekuna Dzieciątka Jezus. Przy nowej ikonie wspólnota betlejemska modliła się do patrona obecnego Papieża o obfite owoce jego pielgrzymki do Ziemi Świętej.

Po zakończeniu pierwszego nabożeństwa majowego o. Artemio Vitores, wikariusz Kustodii Ziemi Świętej, przewodniczył nieszporom, podczas których poświęcił nową ikonę św. Józefa. Namalowany na drzewie ponad dwumetrowej wysokości obraz przedstawia Józefa, trzymającego na jednej ręce Dzieciątko Jezus, a w drugiej zwoje Tory. Autor ikony, o. Nathanael Theuma ze wspólnoty Matki Bożej Pięknej we Włoszech, przez ten symbol Starego Testamentu podkreślił rolę Józefa jako pierwszego nauczyciela Jezusa. Jego królewska szata obrazuje pochodzenie z rodu króla Dawida oraz spełnienie wszystkich zapowiedzi proroctw Starego Przymierza. W Betlejem, gdzie czci się Grotę Narodzenia Chrystusa, lokalni wierni oraz pielgrzymi będą modlić się nie tylko do Niepokalanej Dziewicy Maryi od wieków czczonej w bocznym ołtarzu, ale obecnie będą mogli również wzywać przemożnej opieki „sprawiedliwego Józefa“, przybranego ojca Syna Bożego na ziemi.

«« | « | 1 | » | »»
 • rock
  03.05.2009 17:13
  "Przy nowej ikonie wspólnota betlejemska modliła się do patrona..."

  - A ja myślałem, że modlimy się do Boga Ojca przez Jezusa Chrystusa w Duchu Świętym. I że święci modlą się z nami, modlitwą wstawienniczą...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  26°C Sobota
  dzień
  27°C Sobota
  wieczór
  24°C Niedziela
  noc
  20°C Niedziela
  rano
  wiecej »