Milczący Marsz dla Życia przeszedł ulicami Poznania

Ponad dwieście osób przeszło w niedzielę wieczorem w ciszy przez ulice Poznania w Marszu dla Życia, jaki po raz trzeci w tym roku zorganizowała w stolicy Wielkopolski młodzież akademicka w obronie życia dzieci nienarodzonych.

Uczestnicy marszu wyruszyli po Mszy św. w kościele św. Stanisława Kostki na osiedlu Winiary do należącego do Księży Salezjanów kościoła św. Jana Bosko na Winogradach. Zgodnie z planem, przed salezjańską świątynię dotarli o 21.37, o godzinie, w której 2 kwietnia 2005 roku umarł Jan Paweł II. Czoło pochodu tworzyli młodzi ludzie w białych koszulkach, którzy nieśli duży transparent z napisem „Marsz dla życia”. Podczas przemarszu panowało całkowite milczenie i nie skandowano żadnych haseł. „Módlmy się za każde życie zagrożone: poczęte, a także za życie starsze i za ludzi w śpiączce, którzy nie mają już żadnego zdania. Każdy człowiek ma prawo do życia i tylko Bóg ma prawo to życie odwołać” – zwrócił się do nich duszpasterz akademicki, salezjanin ks. Marcin Pyda. Zgromadzeni przed świątyni uczestnicy milczącej demonstracji odmówili modlitwę „Pod Twoją obronę” i trzymając się za ręce odśpiewali „Apel Jasnogórski”. „Módlmy się, aby Pan Bóg dał nam siłę do walki o życie” – błogosławił im na zakończenie marszu ks. Pyda. Organizatorami Marszu dla Życia – z których pierwszy odbył się w pierwszą niedzielę marca – są studenci i absolwenci poznańskich uczelni, którym bliska jest idea obrony nienarodzonych dzieci. Chcą oni, aby podobne marsze odbywały się raz w miesiącu przez dziewięć kolejnych miesięcy. Następny marsz przejdzie 31 maja z kościoła Ojców Franciszkanów do katedry. Odbędzie się on wyjątkowo w ostatnią niedzielę maja ze względu na zaplanowane na pierwszą niedzielę czerwca wybory do Parlamentu Europejskiego. zas / maz

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  18°C Czwartek
  rano
  19°C Czwartek
  dzień
  20°C Czwartek
  wieczór
  19°C Piątek
  noc
  wiecej »