Szydło o odrzuceniu propozycji referendum

Głos 6 mln obywateli przegrał dziś z partyjniactwem, z interesem partyjnym PO - tak kandydatka PiS na stanowisko premiera Beata Szydło oceniła w piątek wyniki senackiego głosowania nad wnioskiem prezydenta Andrzeja Dudy o zarządzenie referendum 25 października.

Po głosowaniu w Senacie wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości przemówiła przed zebranymi na Wiejskiej związkowcami z "Solidarności", którzy domagali się od senatorów poparcia dla wniosku prezydenta. "To smutny dzień dla polskich obywateli" - oceniła. "Jaka to jest Platforma Obywatelska, skoro 6 milionów podpisów obywateli po raz kolejny zostało zmielonych w tej chwili przez senatorów tego ugrupowania" - pytała.

Szydło zapewniła zebranych, że jeżeli jej zaufają, "jeżeli Prawo i Sprawiedliwość będzie brało odpowiedzialność za Polskę po wyborach", to władza stanie po stronie obywateli. "Będziemy zawsze z wami, będziemy was słuchać i słyszeć, co do nas mówicie, bo to jest obowiązek każdego polityka" - podkreśliła.

Zdaniem Szydło premier Ewa Kopacz pokazała, "jak słucha i jak rozumie Polaków". "Platforma pokazała dzisiaj swoje prawdziwe oblicze całemu społeczeństwu, wszystkim obywatelom" - dodała.

"Polska potrzebuje dialogu i budowania wspólnot, Polska potrzebuje dobrego rządzenia, rządzenia, które jest oparte na współrządzeniu z obywatelami" - mówiła liderka PiS.

Szydło podkreśliła, że politycy idąc do władzy "pełnią misję i idą na służbę, i na tę służbę wysyłają ich obywatele". "Polityków obowiązkiem jest reprezentować obywateli. Jeżeli ponad 6 milionów ludzi przyniosło do polityków ważne dla nich sprawy i powiedziało: +zapytajcie nas o zdanie+, a ci politycy zlekceważyli to po raz kolejny, to można powiedzieć tylko: +buta i arogancja+" - dodała.

"Dzisiaj głos obywateli przegrał z partyjniactwem, z interesem politycznym Platformy Obywatelskiej. Platforma to partia władzy, która myśli tylko i wyłącznie o swoim interesie" - podkreśliła Szydło.

Jak zaznaczyła wiceprezes PiS, poproszenie prezydenta o to, żeby te pytania zostały postawione, było jej obowiązkiem, "bo to jest głos Polaków i to są ważne sprawy".

"Polaków nie interesuje, kto jest na listach Platformy Obywatelskiej, Polaków nie interesują te szopki, które od kilku miesięcy pani premier i jej rząd wyczynia, jeżdżąc po kraju i opowiadając różne rzeczy. I to był dzisiaj sprawdzian, czy te podróże po kraju, czy te spotkania z Polakami są rzeczywiście szczere i czy są uczciwe, czy tylko i wyłącznie chodzi o kampanię wyborczą. I obnażono dzisiaj, senatorowie Platformy obnażyli ten plan: chodzi tylko o utrzymanie się u władzy i tylko o to, żeby Platforma przetrwała" - mówiła Szydło.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
17°C Wtorek
rano
27°C Wtorek
dzień
28°C Wtorek
wieczór
22°C Środa
noc
wiecej »