Wczoraj obchodzono w Kościele święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża świętego przez matkę imperatora Konstantyna św. Helenę, tymczasem w Karaczi wybudowane niedawno największy w Azji krzyż.
Jego konstrukcję sfinansował miejscowy chrześcijański milioner Parvez Henry Gill.
Parvez Gill twierdzi, że modlił się wiele miesięcy i szukał sposobu jak podtrzymać na duchu pakistańskich chrześcijan, którzy doświadczają tak wielu prześladowań w kraju, gdzie ponad 96 proc. mieszkańców to muzułmanie. W końcu zdecydował się sfinansować budowę jak mówi „symbolu samego Boga”. 43 metrowy krzyż wzniesiono na miejscowym cmentarzu chrześcijańskim.
Nie wszyscy jednak są zadowoleni z tej decyzji. Ks. Mario Rodrigues, dyrektor papieskich dzieł misyjnych w Pakistanie pyta się: „Komu był potrzebny taki krzyż? Pakistańscy chrześcijanie mają ugruntowaną i mocną wiarę. Taki monument może być interpretowany jako pragnienie dominacji i prowokowania islamistów” – stwierdził ks. Mario. Sam biznesmen na skutek otrzymywanych pogróżek musiał ostatnio kilkakrotnie zmieniać samochód, ale jak twierdzi „wierzy słowom 91 psalmu, które gwarantują ochronę tym, którzy zawierzyli się Bogu”.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
Waszyngton zaoferował pomoc w usuwaniu szkód i ustalaniu okoliczności ataku.
Raport objął przypadki 79 kobiet i dziewcząt, w tym w wieku zaledwie siedmiu lat.
Sejm przeciwko odrzuceniu projektu nowelizacji Kodeksu karnego, dotyczącego przestępstw z nienawiści
W 2024 r. funkcjonariusze dolnośląskiej KAS udaremnili nielegalny przywóz prawie 65 ton odpadów.