Kościół gotowy jest uczestniczyć w rozmowach z Rewolucyjnymi Siłami Zbrojnymi Kolumbii FARC w sprawie zwolnienia przetrzymywanych przez nie zakładników.
Podkreśliło to wielu biskupów uczestniczących w rozpoczętej 6 lipca w Bogocie 87. sesji plenarnej kolumbijskiego episkopatu. Poświęcona jest ona obronie i promowaniu życia. Bierze w niej udział ok. 90 hierarchów.
W dniu rozpoczęcia obrad przewodniczący konferencji episkopatu podkreślił stałą gotowość do rozmów z lewackimi partyzantami. „Zawsze prosiliśmy FARC i inne grupy przetrzymujące porwanych o ich jak najszybsze uwolnienie” – przypomniał abp Rubén Salazar Gómez. „Zawsze byliśmy gotowi do współpracy w tym, co służy pokojowi” – powiedział kard. Pedro Rubiano Sáenz. Arcybiskup Bogoty zwrócił uwagę, że cały kraj oczekuje na zwolnienie wszystkich zakładników. Otworzyłoby to drogę do pokoju.
Abp Luis Augusto Castro Quiroga nazwał wyrazem zaufania do Kościoła ogłoszenie przez FARC, że zgadza się na obecność przedstawicieli episkopatu – jak również Międzynarodowego Czerwonego Krzyża – przy uwolnieniu grupy porwanych żołnierzy. Jak wiadomo, dotychczas Rewolucyjne Siły Zbrojne Kolumbii, będące tam największą lewacką organizacją zbrojną, nie akceptowały kościelnej mediacji. Ewentualne spotkanie przedstawicieli Kościoła z partyzantami z FARC poparł tez obecny na sesji plenarnej episkopatu nuncjusz apostolski w Kolumbii, abp Aldo Cavalli.
W odpowiedzi władze w Seulu poderwały myśliwce i złożyły protest dyplomatyczny.
O spowodowanie uszkodzeń podejrzana jest załoga chińskiego statku Yi Peng 3.
Program stoi w sprzeczności z zasadami ochrony małoletnich obowiązującymi w mediach.
Seria takich rakiet ma mieć moc uderzeniow zblliżoną do pocisków jądrowych.
Przewodniczący partii Razem Adrian Zandberg o dodatkowej handlowej niedzieli w grudniu.
Załoga chińskiego statku Yi Peng 3 podejrzana jest o celowe przecięcie kabli telekomunikacyjnych.