Jedzenie pod namiotami

Caritas wspólnie z konsorcjum Polish Food przygotuje namiotowe centra cateringowe na ŚDM Kraków 2016.

Przykładowe pakiety, z których będą mogli skorzystać pielgrzymi, zaprezentowano 15 stycznia na Campus Misericordiae. W paczkach znalazły się m.in. jabłka, ciastka, napoje izotoniczne, woda mineralna, pieczywo czy hermetycznie zapakowane kabanosy.

Zestawy, zapakowane w oznaczone m.in. logiem ŚDM torby, będą wydawane w specjalnych namiotach. Zostały zaprojektowane tak, by umożliwić jak najsprawniejszy przepływ odbierających posiłki - mają m.in. po kilka szerokich wejść i wyjść. Na obsłużenie jednego pielgrzyma ma wystarczyć 10 sekund.

- Nastawiamy się na to, że w ciągu godziny musimy wydać 100 tys. posiłków - mówił ks. Bogdan Kordula, dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

W sumie ok. 40 takich namiotów stanie na czas ŚDM w Krakowie oraz w okolicy miejsca niedzielnej Mszy św., czyli Campus Misericordiae.

Pielgrzymi za odbierane posiłki będą płacili talonami, które otrzymają w ramach tzw. pakietu pielgrzyma (wraz z m.in. ubezpieczeniem, zestawem materiałów formacyjnych i promocyjnych oraz gadżetów). Ci, którzy nie będą posiadali talonów na dany dzień lub wykorzystają je wcześniej, w przygotowanych namiotach będą mogli dokupić jedzenie. Pakiet śniadaniowy ma kosztować 10 zł, obiadowy - 20 zł, a lunch lub kolacja - 15 zł.

- Chcielibyśmy, aby te pakiety były zróżnicowane, wymienialne i zbilansowane - mówiła Katarzyna Rybicka z firmy Amplus, które wchodzi w skład konsorcjum Polish Food. Zapewniła, że organizatorzy starają się, by w przygotowywaniu jedzenia dla pielgrzymów uczestniczyły firmy lokalne i krajowi.

- Oprócz tego przykładowego pakietu śniadaniowego będziemy kompletować pakiety również z dżemów, nabiału, mięsa, będą pakiety bezmięsne, bezglutenowe, z sokiem, z wodą, z innymi owocami - dodała.

System centrów cateringowych będzie uzupełnieniem dla posiłków wydawanych w restauracjach i punktach gastronomicznych, których właściciele podpiszą wcześniej odpowiednie umowy z Komitetem Organizacyjnym ŚDM Kraków 2016 oraz dla śniadań przygotowywanych przy parafiach, w których nocować będą pielgrzymi.

Pakiety żywieniowe oraz namiot cateringowy zaprezentowano podczas spotkania w hali 7R Logistic na Campus Misericordiae (w czasie ŚDM posłuży ona za gigantyczną zakrystię). W wydarzeniu uczestniczyły m.in. dzieci z Wieliczki i okolic oraz lokalne zespoły i soliści, którzy przygotowali program artystyczny.

- Trzeba pokazać to, co już jest przygotowane na wizytę ojca świętego i przede wszystkim zaprosić tutaj mieszkańców - wyjaśnia Artur Kozioł, burmistrz Wieliczki.

- Wiele rzeczy już jest gotowych, to nie jest iluzja. Chcemy przy okazji pokazać także młodych artystów, zachęcić ich, by przygotowywali się do Światowych Dni Młodzieży - dodaje.

Jak podkreśla, inwestycje dokonywane w Brzegach i Kokotowie to nie tylko przygotowanie na przyjazd papieża i pielgrzymów. Zbudowana infrastruktura ma posłużyć do stworzenia w tym miejscu strefy aktywności gospodarczej (dlatego była planowana już wcześniej).

- To wszystko będzie służyć przedsiębiorcom, którzy stworzą tu miejsca pracy, ale także samym mieszkańcom. Takich spotkań, które będą przybliżać to, co tutaj się dzieje, będzie jeszcze na pewno kilka - zapowiada burmistrz.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Komentowanie dostępne jest tylko dla .
Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7
15°C Poniedziałek
noc
12°C Poniedziałek
rano
18°C Poniedziałek
dzień
20°C Poniedziałek
wieczór
wiecej »