Przepis na sukces

Słowa „sukces”, „człowiek sukcesu” czy „gwiazda” mają często negatywne konotacje. Magdalena Pawlicka idzie pod prąd i udowadnia, że może być inaczej.

Tytuł "Jak zostać gwiazdą", drugiej po „Zaciszach gwiazd” książki Magdaleny Pawlickiej, sugeruje, że to poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zrobić karierę w przemyśle rozrywkowym. Jeżeli nawet tak, jest to poradnik oryginalny.

Do kogo adresowana jest książka? Wśród wymienionych przez autorkę adresatów chyba najważniejszym są rodzice, którzy chcą pomóc swojemu dziecku osiągnąć sukces; rodzice „zaniepokojeni wyborami, jakich dokonuje ich dorastające dziecko”, a także ci, którzy „potrzebują chwili, aby się zatrzymać i zastanowić nad tym, co jest naprawdę ważne”.

Słowa „sukces”, „człowiek sukcesu” czy „gwiazda” mają często negatywne konotacje. Pawlicka idzie pod prąd i udowadnia, że może być inaczej. Nie są to jakieś czysto teoretyczne rozważania. Swoje „przepisy” na sukces, nie tylko w pracy, ale i w życiu, podają ludzie, którym się udało i którzy zyskali często status gwiazdy. W pozytywnym znaczeniu tego słowa.

Pawlicka przez sześć lat prowadziła popularny program telewizyjny, w którym gościła z kamerą w domach rodzinnych znanych aktorów, muzyków, wokalistów, kabareciarzy, dziennikarzy telewizyjnych i sportowców. Program stał się bazą dla książki, w której wypowiada się część bohaterów telewizyjnego „Zacisza gwiazd”. Wśród nich m.in. Roman Kłosowski, Paweł Nastula, Ewa Błaszczyk, Barbara Horowianka czy Mieczysław Hryniewicz.

Czasami mówią wprost, czasem mówią za nich zdarzenia z ich życia.

*

Magdalena Pawlicka "Jak zostać gwiazdą". Wyd. Nowy Świat, 2015 r.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  27°C Piątek
  dzień
  28°C Piątek
  wieczór
  25°C Sobota
  noc
  21°C Sobota
  rano
  wiecej »