Ewangelizacja na Przystanku

- Uczestnicy Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej Młodzi-Młodym Przystanek Jezus, ustawili na Polu Woodstock 15-metrowy biały Krzyż symbolizujący ich obecność pośród uczestników festiwalu

Krzyż poświęcił duchowy przewodnik Przystankowiczów, biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak.

W słowie skierowanym do ewangelizatorów zebranych pod Krzyżem, bp Dajczak potwierdził posłanie i konieczność obecności pośród młodych na Woodstocku. Przypomniał także iż istnieje ciągle potrzeba odnowy Kościoła w Polsce. "Ci z Was, którzy tu już wielokrotnie byli to wiedzą aż nadto dobrze,ci młodzi wybrali się kiedyś do kościoła, może z rodzinnej tradycji bądź z chęci poszukiwania i nie spotkali Kościoła jaki powinni spotkać. Myślę, że często jak się na nas patrzy, na nasze celebracje liturgii, na te posępne twarze idących do Komunii, to można ciągle myśleć, że jest to karawana pogrzebowa, a nie Kościół Pięćdziesiątnicy. A przecież owocem Ducha Św. jest radość" - napisał bp Dajczak.

Trzeci dzień na Przystanku Jezus upłynął pod znakiem rozważania i uwielbienia tajemnicy obecności i działania Ducha Świętego – Trzeciej Osoby Trójcy Świętej. Podczas południowego nabożeństwa, które celebrował bp Dajczak, miało miejsce wyznanie wiary zaczerpnięte z obrzędu bierzmowania, modlitwa wstawiennicza kapłanów nad ewangelizatorami oraz obrzęd namaszczenia „olejem radości”.

Podczas uroczystej Eucharystii, zebrana została taca na chleb dla napotkanych uczestników Przystanku Woodstock. Jak tłumaczy ks. Sebastian z Radomia: - To symboliczny gest jedności z młodymi. Woodstockowicze bardzo często zaczepiają nas ‘na chleb’, po prostu są głodni. Jak mówi Pismo Święte: ‘głodnych nakarmić’- więc robimy to!.

„Wioska” Przystanku Jezus na polu Woodstocku, staje się od dziś miejscem spotkania, rozmowy i dzielenia z młodymi. Stałymi punktami są modlitwy pod Krzyżem takie jak Anioł Pański, Koronka do Miłosierdzia Bożego, czy Apel Jasnogórski. Jak zapewniają organizatorzy: „z całą pewnością nie zabraknie radosnego uwielbienia, tańców i śpiewów. Jesteśmy radosnymi ludźmi, niesiemy wszakże przesłanie miłości!”

Przystanek Jezus jest ogólnopolską inicjatywą ewangelizacyjną skierowaną do ludzi młodych uczestniczących w Przystanku Woodstock, celem prezentacji osoby Jezusa Zmartwychwstałego, przynoszącego dar zbawienia. Przystanek Jezus odbywa się od 10 lat. Inicjatywa zakończy się w poniedziałek uroczystą Mszą Świętą, którą celebrować będzie biskup diecezjalny diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Stefan Regmunt.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
19°C Czwartek
noc
16°C Czwartek
rano
15°C Czwartek
dzień
15°C Czwartek
wieczór
wiecej »