Przyjaciele Jezusa na Woodstocku

Trwa XV Przystanek Jezus. Od niedzieli młodzi ewangelizatorzy brali udział w rekolekcjach przygotowujących do wyjścia na Pole Woodstocku. – Musicie wyjść na Woodstock jako przyjaciele Jezusa, nie jako niewolnicy! – usłyszeli w poniedziałek wieczorem. Dzisiaj obędzie się pierwsze wyjście ewangelizacyjne.

Młodzi ewangelizatorzy, a przyjechało ich w tym roku do Kostrzyna nad Odrą 700, od niedzieli przygotowywali się do ewangelizacji na Woodstocku.

Przystanek Jezus, jak co roku, rozpoczął się Mszą świętą. Modlitwie przewodniczył bp Tadeusz Lityński. - To przystanek inny niż wszystkie, gdzie biernie się na coś oczekuje. Tu chcemy być aktywnie – czekając, słuchając i odpowiadając na to, do czego chce nas zaprosić Bóg – mówił bp pomocniczy zielonogórsko-gorzowski. Homilię wygłosił od lat związany z Przystankiem Jezus bp Edward Dajczak, który też poprowadził rekolekcje dla młodych ewangelizatorów.

W poniedziałek wieczorem odbyło się nabożeństwo pokutne, któremu przewodniczył bp Grzegorz Ryś z Krakowa. - W niebie już jest impreza. Możecie przyprowadzić setki – mówił biskup, tłumacząc młodym, że nawrócenie to zmiana myślenia, a całe niebo cieszy się z jednego nawróconego grzesznika bardziej niż z 99 sprawiedliwych. - A ten, kto się nawraca, przyprowadza innych. Natomiast ten z poczuciem sprawiedliwości wywala innych za drzwi – mówił bp Ryś, wyjaśniając trzy zawarte w Ewangelii przypowieści: o zaginionej owcy, zgubionej drachmie, Ojcu i dwóch synach.

We wtorek po południu w Wiosce Przystanku Jezus zostanie zainstalowany krzyż. Ten moment uważa się za oficjalne otwarcie Wioski na Woodstocku. Od tej pory młodzi ewangelizatorzy rozpoczną swoją misję. Do soboty, 2 sierpnia, na woodstockowiczów czekają ciekawe spotkania, m.in. cykl „zagnij księdza”, Wieczorynka na polu Przystanku Jezus, spotkanie z gościem PJ i kino nocne. Nie zabraknie elementów duchowych – modlitwy "Anioł Pański", Koronki do Bożego Miłosierdzia, Różańca, Apelu Jasnogórskiego i modlitwy uwielbienia.

Przystanek Jezus organizowany jest przez Wspólnotę św. Tymoteusza z Gubina jako część Przystanku Woodstock. Potrwa do niedzieli 3 sierpnia. W tym roku w tej wyjątkowej inicjatywie ewangelizacyjnej uczestniczy młodzież z Polski, Anglii, Luksemburga, Irlandii, Słowacji, Francji i Niemiec, a hasłem przewodnim są słowa „Uczniowie - Misjonarze”.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
21°C Wtorek
rano
29°C Wtorek
dzień
30°C Wtorek
wieczór
26°C Środa
noc
wiecej »