16 sierpnia dobiegła końca francuska Krajowa Pielgrzymka Rodzin do Lourdes, przygotowana przez zgromadzenie asumpcjonistów. Tradycja jej organizowania sięga początków maryjnego sanktuarium, a dokładnie w 1873 r.
Od samego początku pielgrzymka posiadała charakter narodowy: brali w niej udział pielgrzymi ze wszystkich prowincji Francji. Modlitwa w intencji ojczyzny do dziś pozostaje jednym z najważniejszych momentów pielgrzymki. W ciągu prawie 140 lat, Krajowa Pielgrzymka wzbogaciła się o nowe formy duszpasterskie, bardziej dostosowane do potrzeb i duchowych oczekiwań współczesnych pątników. Dziś jest to przede wszystkim pielgrzymka rodzinna. Biorą w niej udział nawet rodziny z bardzo małymi dziećmi. Najmłodsi pielgrzymi muszą mieć ukończone 6 miesięcy.
Dla dzieci i młodzieży, ten pięciodniowy pobyt w Lourdes jest okazją do przeżycia tajemnicy Kościoła, zwłaszcza, jako miejsca służby bliźnim. Tak właśnie opowiadają o pielgrzymce ministranci Xavier, Aurélien i Fabien: „Lourdes nauczyło nas jak robić pierwszy krok w stronę bliźniego, który nas potrzebuje”.
To o 603 chorych mniej niż dzień wcześniej i o 2 762 więcej niż w piątek w ubiegłym tygodniu.
Według Koranu, podobnie jak w Biblii, Jozue syn Nuna, uważany jest za „asystenta Mojżesza”.
O negocjacjach na ten temat poinformował czeski minister zdrowia.
Zdaniem ministra klimatu i środowiska "dość naturalnym wyborem" byłoby wybrzeże Bałtyku.
"Usłysz" to hasło, które będzie towarzyszyć jubileuszowemu, XXV Spotkaniu Młodych Lednica 2000.
Druga z ofiar jest w stanie śpiączki. Prokuratury meksykańska i polska wszczęły śledztwo.
Firmie zarzucono cenzurowanie opinii, które nie odzwierciedlają jej liberalnych poglądów.