Prace są finansowane przez trzy wyznania chrześcijańskie.
W bazylice Grobu Świętego na Starym Mieście w Jerozolimie rozpoczęła się w niedzielę renowacja kaplicy Bożego Grobu, która zostanie rozebrana i złożona ponownie. Kustodia Ziemi Świętej podała, że przez cały okres prac miejsce to będzie otwarte dla pielgrzymów.
Wznoszący się pod kopułą świątyni marmurowy grobowiec - wybudowany na początku XIX wieku i wysoki na kilka metrów - został otoczony rusztowaniami i białymi panelami ochronnymi, zaś wejście do wnętrza zostało dodatkowo zabezpieczone.
Od kilkudziesięciu lat tę budowlę zabezpieczały przed runięciem dodatkowe metalowe elementy ochronne. Było to konieczne, by utrzymać w całości konstrukcję złożoną z wielu bloków marmuru, którym nie służą ani liczne płonące świecie, ani oddechy tłumów wiernych podwyższające wilgotność powietrza. Większość elementów marmurowych zostanie oczyszczonych, naprawionych i z powrotem umieszczonych w budowli. Część najbardziej uszkodzonych będzie zastąpiona nowymi.
Prace mają być sfinansowane przez trzy wyznania chrześcijańskie będące współwłaścicielami Bazyliki Grobu Świętego: Prawosławny Patriarchat Jerozolimy, Kościół rzymskokatolicki reprezentowany przez zakon franciszkanów oraz Apostolski Kościół Ormiański, a także z funduszy publicznych i prywatnych.
Grobowiec wznosi się w miejscu groty, w której złożono po ukrzyżowaniu ciało Chrystusa. Jest najnowszym elementem architektonicznym świątyni, której początki sięgają IV wieku.
W kilku jednocześnie przeprowadzonych atakach na północy kraju.
Na obchody 1700. rocznicy Soboru Nicejskiego. Odbędą się one w Izniku niedaleko Stambułu.
Według śledczych pożar był wynikiem podpalenia dokonanego na zlecenie wywiadu Federacji Rosyjskiej.
Ryzyko, że obecne zapasy żywności wyczerpią się do końca maja.
Decyzja jest odpowiedzią na wezwanie wystosowane wcześniej w tym roku przez więzionego lidera PKK.