MSP uzupełni wniosek ws. stoczni

Wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik powiedział w środę PAP, że resort skarbu uzupełni wniosek do Komisji Europejskiej w sprawie wyznaczenia nowego terminu sprzedaży majątku stoczni Gdynia i Szczecin. "Na pewno to zrobimy w takim zakresie, w jakim oczekuje tego Komisja Europejska" - dodał.

Rzecznik KE ds. konkurencji Jonathan Todd powiedział w środę, że Komisja zażądała od polskiego rządu dodatkowych informacji w celu rozpatrzenia prośby polskich władz o wyznaczenie nowego terminu sprzedaży stoczni. Przedstawione przez Polskę we wniosku informacje KE uznała za niewystarczające.

"Jeżeli chodzi o prowadzone postępowanie w sprawie stoczni to resort skarbu postępuje zawsze w sposób transparentny. Informujemy o każdym zdarzeniu Komisję Europejską" - podkreślił wiceszef resortu skarbu.

Rzecznik MSP Maciej Wewiór powiedział PAP, że resort na bieżąco prowadzi rozmowy z KE. "Komisja zwróciła się do nas z pytaniami, a my na nie odpowiemy. To jest normalna wymiana korespondencji między urzędami" - podkreślił.

Dodał, że KE poprosiła resort m.in. o doprecyzowanie, które części majątku stoczni będą podlegały sprzedaży w trybie aukcji. "Jeszcze dzisiaj prześlemy odpowiedź w tej sprawie. Pracuje już nad tym zespół roboczy" - powiedział rzecznik.

Zaznaczył, że mówienie o uchybieniach czy niestarannym przygotowaniu wniosku do Komisji Europejskiej jest "delikatnie mówiąc nadużyciem".

Na pytanie PAP, do kiedy ministerstwo chciałoby przedłużyć termin sprzedaży majątku stoczni, Wewiór powiedział: "Myślę, że do końca roku bylibyśmy w stanie zamknąć procedurę sprzedaży".

Ponieważ rządowa agencja Qatar Investment Authority nie przystąpiła do projektu przejęcia praw do zakupu majątku zakładów w Gdyni i Szczecinie po dotychczasowym inwestorze, funduszu Stichting Particulier Fonds Greenrights (SPFG), to wobec funduszu wszczęto procedurę utraty wadium.

Rzeczniczka ARP Roma Sarzyńska powiedziała w środę PAP, że zarządca kompensacji uruchomił procedurę informującą SPFG o zatrzymaniu wadium. Zarządca ten odpowiada za proces sprzedaży majątku stoczni, a Agencja go nadzoruje. Na pytanie PAP, jakiej wysokości kar umownych może się spodziewać fundusz SPFG rzecznik ARP poinformowała, że "prawnicy nad tym pracują".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
2°C Środa
rano
2°C Środa
dzień
5°C Środa
wieczór
6°C Czwartek
noc
wiecej »