Napięciom na granicy kolumbijsko-ekwadorskiej oraz zjawisku migracji i polityce socjalnej poświęcone jest dwudniowe seminarium odbywające się na uniwersytecie w Bogocie.
W spotkaniu zorganizowanym przez sekretariat duszpasterstwa społecznego kolumbijskiego episkopatu biorą udział przedstawiciele obydwu krajów. Mowa jest m.in. o tym, jak trwający od lat w Kolumbii konflikt zbrojny wpływa na zjawisko migracji i jednocześnie na obniżenie poziomu bezpieczeństwa także w sąsiednim Ekwadorze. Uczestnicy spotkania wskazują na szerzące się coraz bardziej zjawisko wykluczenia społecznego i konieczność pomocy jego ofiarom. Ten temat zostanie podjęty w czasie Kolumbijskiego Tygodnia Pokoju.
Napięcie między Kolumbią a Ekwadorem i Wenezuelą stoi też w centrum spotkania przewodniczących episkopatów tych trzech krajów 4 września. Arcybiskupi Ubaldo Santana z Wenezueli, Rubén Salazar z Kolumbii i Antonio Arregui z Ekwadoru spotkali się w Bogocie, by przedyskutować możliwości dialogu między władzami tych krajów i wystąpić w tej sprawie z konkretnymi propozycjami. Zażegnaniu konfliktu w regionie poświęcono także inicjatywy duszpasterskie. Modlitwa w tej intencji będzie towarzyszyła Kolumbijskiemu Tygodniowi Pokoju. Z kolei 11 września Wenezuelę połączy Różaniec o sprawiedliwość społeczną i pokój.
W starożytnym mieście Ptolemais na wybrzeżu Morza Śródziemnego.
W walkę z żywiołem z ziemi i powietrza było zaangażowanych setki strażaków.
Wstrząsy o sile 5,8 w skali Richtera w północno wschodniej części kraju.
Policja przystąpiła do oględzin wyciągniętej z morza kotwicy.
Ogień strawił tysiące budynków na obszarze ok. 120 km kw., czyli powierzchni równej San Francisco.