W Bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach rozpoczęła się w niedzielę uroczysta msza św. poprzedzająca rozpoczęcie Międzynarodowego Kongresu dla Pokoju "Ludzie i Religie" - "Asyż w Krakowie". W mszy uczestniczą przedstawiciele różnych Kościołów chrześcijańskich.
"Jednoczy nas nadzieja życia wiecznego w Królestwie prawdy, solidarności i pokoju. Naszą modlitwą pragniemy ubłagać dar pojednania i pokoju dla wszystkich narodów świata" - powiedział przed rozpoczęciem mszy metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.
"Jednocześnie z całą pokorą wyznajemy, że jako wielkie grono uczniów Jezusa nie stanowimy jeszcze pełnej wspólnoty. Trudzimy się na drogach prowadzących do zjednoczenia, by spełniły się słowa wypowiedziane w Wieczerniku: 'aby wszyscy stanowili jedno'" - powiedział kardynał, wzywając do przeproszenia Boga "za czyny naruszające chrześcijańską jedność". Wcześniej podziękowania za możliwość pracy w "duchu Asyżu", zapoczątkowanym przez Jana Pawła II na rzecz pokoju, złożył przewodniczący Wspólnoty Sant'Egidio - współorganizatora Kongresu - Marco Impagliazzo.
Uroczystą mszę św. pod przewodnictwem kard. Dziwisza koncelebruje około stu księży katolickich, w tym kilku kardynałów i kilkudziesięciu biskupów. W mszy uczestniczy także 120 przedstawicieli innych wspólnot chrześcijańskich oraz 1200 osób ze Wspólnoty św. Idziego. Po błogosławieństwie przewidziano transmisję modlitwy Anioł Pański z Watykanu i pozdrowień od Benedykta XVI.
Usługa "Podpisz dokument" przeprowadza użytkownika przez cały proces krok po kroku.
25 lutego od 2011 roku obchodzony jest jako Dzień Sowieckiej Okupacji Gruzji.
Większość członków nielegalnych stowarzyszeń stanowią jednak osoby urodzone po wojnie.