Około 150 osób, w tym pary diecezjalne oraz moderatorzy diecezjalni Domowego Kościoła z Ruchu Światło-Życie z całej Polski spotkają się na wspólnych rekolekcjach, które odbędą się w dniach 11-13 września w Skorzeszycach koło Kielc.
- Obok wspólnej modlitwy i dyskusji spotkanie ma służyć wskazaniu pewnych kierunków działań w bieżącym roku formacyjnym 2009/2010, w którym zgodnie z hasłem „Czyńcie uczniów ze wszystkich narodów” zaakcentowany jest wymiar misyjny działalności Ruchu Światło-Życie. Chodzi o to, aby Domowy Kościół mógł docierać do różnych grup społecznych. Ważne jest także, by odpowiadając na zagrożenia współczesnej rodziny mocniej angażował się w działalność różnych organizacji i inicjatyw służących rodzinie: w poradnictwo rodzinne, działania profilaktyczne oraz by wspierał małżeństwa w kryzysie – tłumaczył ks. Sławomir Sarek moderator Ruchu Światło -Życie w diecezji kieleckiej.
Spotkaniu w Centrum Spotkań i Dialogu będzie przewodniczył krajowy moderator Domowego Kościoła ks. Andrzej Wachowicz oraz para krajowa z Domowego Kościoła Jolanta i Mirosław Słobodowie.
12 września uczestnicy spotkania będą modlili się podczas Eucharystii na Świętym Krzyżu o godz. 12.00, którą koncelebrować będą bp pomocniczy diecezji kieleckiej Kazimierz Gurda oraz bp pomocniczy diecezji przemyskiej Adam Szal - delegat Komisji Episkopatu Polski ds. Ruchu Światło-Życie.
Domowy Kościół jest ruchem małżeńsko-rodzinnym w ramach Ruchu Światło-Życie. Założycielem DK jest Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki.
Ruch ma na celu odnowę małżeństw poprzez życie słowem Bożym, modlitwą, sakramenty w tym Eucharystię, dawanie świadectwa. Wspiera małżonków w związku sakramentalnym i pomaga im budować prawdziwą jedność małżeńską, która jednocześnie stwarza najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.