Łopacińska uspokaja klientów ZUS

P.o. prezesa ZUS Elżbieta Łopacińska zapowiada, że sytuacja, jaka zapanowała w ZUS po zatrzymaniu b. prezesa, w żaden sposób nie wpłynie na funkcjonowanie Zakładu.

"Mimo sytuacji, atmosfery, jaka panuje wokół ZUS, podkreślam, że postaramy się działać niezawodnie i tak, aby to nie było odczuwalne dla naszych klientów" - powiedziała Łopacińska na czwartkowym spotkaniu z dziennikarzami.

Zapowiedziała, że obowiązki prezesa ZUS będzie pełniła do czasu rozstrzygnięcia konkursu na prezesa Zakładu. Jak podkreśliła, sama nie będzie brała w nim udziału. Konkurs został ogłoszony przez minister pracy i polityki społecznej Jolantę Fedak w środę, termin składania podań upływa 21 września. Nowy prezes zostanie wyłoniony najwcześniej 23 września.

Jak mówiła Łopacińska, powierzenie jej obowiązków prezesa ZUS traktuje jako trudną pracę, a nie wyróżnienie. "Mam określone zadanie i to zadanie wykonam" - powiedziała. Nominację na p.o. prezesa ZUS Łopacińska otrzymała od premiera Donalda Tuska w środę, po odwołaniu zatrzymanego pod zarzutami korupcyjnymi prezesa Sylwestra R.

Zaznaczyła, że nie zamierza podejmować decyzji w sprawach, które - jak powiedziała - "mogą być odłożone" i te, które "mogłyby przeszkodzić w ustawieniu pracy przez nowego prezesa Zakładu". Wśród decyzji, jakie zamierza podjąć wymieniła: podział obowiązków między członków zarządu ZUS i "ruchy kadrowe wobec dyrektora i zastępcy dyrektora szczecińskiego ZUS".

Pytana, czy na stanowisko prezesa ZUS może być powoływana osoba w randze pełniącej obowiązki, powiedziała, że "nie ma takich wątpliwości". Dodała, że zostało to przeanalizowane przez biuro prasowe ZUS.

Łopacińska jest absolwentką Szkoły Głównej Planowania i Statystyki. W latach 1973-84 była pracownikiem naukowym w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych, zajmując się problematyką organizacji pracy. Od 1985 roku związana jest z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Przeszła tam wszystkie szczeble kariery; w 2008 roku została członkiem zarządu ds. świadczeń.

We wtorek ABW zatrzymała prezesa Zakładu Sylwestra R. i cztery inne osoby, w tym dyrektora Oddziału ZUS w Szczecinie Tadeusza D. Prezesowi prokuratura postawiła sześć korupcyjnych zarzutów.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
2°C Piątek
dzień
2°C Piątek
wieczór
0°C Sobota
noc
0°C Sobota
rano
wiecej »