Premier wręczy odznaczenia siatkarzom

Premier Donald Tusk we wtorek rano wręczy polskim siatkarzom, od niedzieli mistrzom Europy, odznaczenia państwowe - potwierdził rzecznik rządu Paweł Graś. Premier zrobi to w imieniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak poinformował rano, że prezydent upoważnił Donalda Tuska do wręczenia odznaczeń siatkarzom. Stasiak tłumaczył, że prezydent ma we wtorek dużo obowiązków i trudno byłoby zmieniać mu kalendarz spotkań.

"Odznaczenia zostały przyznane. (...) Pan prezydent zdecydował, że upoważni pana premiera do wręczenia tych odznaczeń. Poprosił pana premiera, aby w imieniu pana prezydenta wręczył odznaczenia naszym sportowcom, dlatego że ich sukces jest niepodważalny, trzeba ich uhonorować" - powiedział Stasiak w radiowych "Sygnałach Dnia".

Graś potwierdził w Radiu ZET, że do szefa Kancelarii Premiera dotarła prośba o wręczenie odznaczeń. "My jesteśmy zawsze otwarci na współpracę z Kancelarią Prezydenta" - zadeklarował rzecznik rządu.

Siatkarze, którzy w niedzielę w Izmirze pokonali reprezentację Francji zdobywając pierwszy raz w historii mistrzostwo Europy, wrócili w poniedziałek do kraju. W Warszawie powitani zostali na Placu Defilad przez kilka tysięcy osób.

We wtorek o godz. 9 ze sportowcami na śniadaniu spotkają się premier i minister sportu Mirosław Drzewiecki. Obok odznaczeń państwowych siatkarzom zostaną wręczone też odznaczenia "Za zasługi dla sportu".

W poniedziałek wieczorem z mistrzami Europy miał się spotkać prezydent Lech Kaczyński, który przyznał im odznaczenia państwowe. Jednak wieczorem prezydencka kancelaria poinformowała, że spotkanie odwołane zostało przez Polski Związek Piłki Siatkowej. Według PZPS powodem było opóźnienie przylotu ekipy ze Stambułu do Warszawy.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
2°C Środa
dzień
5°C Środa
wieczór
6°C Czwartek
noc
6°C Czwartek
rano
wiecej »