Modlę się za wszystkich dotkniętych tą tragedią

„Proszę wszystkich diecezjan o modlitwę w intencji poszkodowanych górników i ich rodzin. Polecam dusze tragicznie zmarłych miłosierdziu Bożemu za wstawiennictwem świętej Barbary, Patronki górniczego stanu” - napisał metropolita katowicki abp Damian Zimoń w wezwaniu do modlitwy w związku z tragedią w kopalni „WUJEK - ŚLĄSK” w Rudzie Śląskiej - Kochłowicach.

W odezwie czytamy: „Z głębokim żalem przyjąłem wiadomość o tragedii, która w piątek 18 września br. miała miejsce w kopalni „Wujek-Śląsk” w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach”. Metropolita katowicki podkreślił, że dla mieszkających na śląskiej ziemi jest to wydarzenie bardzo trudne. Tragedia dotyka najmocniej rodziny zmarłych i rannych górników. „Chcemy dzielić ich ból. Wciąż chodzimy na krawędzi życia i śmierci, dlatego tak cenimy życie, otaczamy je troską, ale wobec sił natury wciąż jesteśmy bezbronni” - dodał abp Zimoń.

Wszystkich, którzy doświadczają w tych chwilach cierpienia, szczególnie rodziny ofiar, Kościół katolicki na Górnym Śląsku otacza życzliwością i pomocą. Caritas Archidiecezji Katowickiej otoczy troską poszkodowane rodziny.

„Modlę się za wszystkich dotkniętych tą tragedią, łączę się z nimi w bólu i błogosławię” - czytamy w zakończeniu odezwy, która zostanie odczytana w kościołach archidiecezji katowickiej w najbliższą niedzielę.

Publikujemy tekst odezwy metropolity katowickiego:

WEZWANIE DO MODLITWY W ZWIĄZKU Z TRAGEDIĄ
W KOPALNI „WUJEK - ŚLĄSK” W RUDZIE ŚLĄSKIEJ - KOCHŁOWICACH

Drodzy Diecezjanie.

Z głębokim żalem przyjąłem wiadomość o tragedii, która w piątek 18 września br. miała miejsce w kopalni „Wujek-Śląsk” w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach. Nastąpił zapłon metanu, w wyniku którego ponieśli śmierć górnicy, a wielu z nich zostało poparzonych. Dla nas, mieszkających na śląskiej ziemi, jest to wydarzenie bardzo trudne. Tragedia dotyka najmocniej rodziny zmarłych i rannych górników. Chcemy dzielić ich ból. Wciąż chodzimy na krawędzi życia i śmierci, dlatego tak cenimy życie, otaczamy je troską, ale wobec sił natury wciąż jesteśmy bezbronni.

Proszę wszystkich diecezjan o modlitwę w intencji poszkodowanych górników i ich rodzin. Polecam dusze tragicznie zmarłych miłosierdziu Bożemu za wstawiennictwem świętej Barbary, Patronki górniczego stanu.

Wszystkich, którzy doświadczają w tych chwilach cierpienia, szczególnie rodziny ofiar, otaczamy naszą życzliwością i pomocą.

Caritas Archidiecezji Katowickiej otoczy troską poszkodowane rodziny.

Modlę się za wszystkich dotkniętych tą tragedią, łączę się z nimi w bólu i błogosławię.


Abp Damian Zimoń
Metropolita katowicki

Katowice, 18.09. 2009 r.

(tekst można pobrać również w formacie .pdf)

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
2°C Piątek
wieczór
0°C Sobota
noc
0°C Sobota
rano
3°C Sobota
dzień
wiecej »