Czy mamy do czynienia z zakwestionowaniem państwa prawa; czy po atakach na instytucje Kościoła należy oczekiwać walki z prawami ludzi wierzących, a dalej – z prawami obywatelskimi? - pisze w liście do "Gościa Niedzielnego" Sławomir Siwek, przewodniczący rady fundacji
Przewielebny Księże Redaktorze,
W imieniu Rady Fundacji „Solidarna Wieś” i Kapituły Nagrody im bp. Romana Andrzejewskiego pragnę przekazać wyrazy solidarności w związku z bulwersującym wyrokiem w tak zwanej „sprawie Alicji Tysiąc”.
Pełna zgoda ze stanowiskiem Prezydium Konferencji Episkopatu Polski, że jest to zamach na wolność słowa i na prawa Kościoła do moralnej oceny postaw ludzkich.
Przy okazji osobista refleksja. W latach osiemdziesiątych ub. w. byłem stałym współpracownikiem „Gościa Niedzielnego”. Był to czas walki kościoła i wiernych świeckich o Jego prawa i prawa obywatelskie. „Gość Niedzielny” i ja na łamach prasy katolickiej, w tym uczestniczyliśmy. Z przykrością stwierdzam, że po dwudziestu latach życia w wolnej Polsce, gdy przeglądam swoje ówczesne artykuły – wiele z nich mogłoby ukazać się dzisiaj!
Pojawiają się pytania: czy mamy do czynienia z zakwestionowaniem państwa prawa; czy po atakach na instytucje Kościoła należy oczekiwać walki z prawami ludzi wierzących, a dalej – z prawami obywatelskimi?
Katolicy, ale nie tylko oni, powinni sobie zadawać i takie pytania. Już pora.
Z wyrazami szacunku
Szczęść Boże
Sławomir Siwek
Przewodniczący Rady Fundacji
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.