Kolumbijczycy zadecydują w referendum o losie porozumienia między rządem a FARC (Rewolucyjnymi Siłami Zbrojnymi Kolumbii). Konferencja Episkopatu tego kraju wezwała obywateli do głosowania zgodnie z sumieniem.
W nocie zamieszczonej na oficjalnej stronie internetowej, biskupi wyraźnie zaprzeczyli wiadomościom rozpowszechnianym przez niektóre media, jakoby Kościół opowiadał się za akceptacją końcowej umowy pokojowej. Napisali też: „wzywamy naród kolumbijski do odpowiedzialnego udziału w konsultacjach na temat porozumienia z Hawany, do głosowania w sposób rozumny i zgodny z sumieniem, do skorzystania z demokratycznego prawa do wypowiedzenia swojego zdania, przy jednoczesnym poszanowaniu ostatecznej decyzji większości”.
Należy przypomnieć, że porozumienie osiągnięte na Kubie 23 czerwca, po czteroletnich negocjacjach, zakończyło trwający ponad półwieku konflikt rządu kolumbijskiego z FARC. Aby referendum, które odbędzie się w najbliższych miesiącach, było ważne, musi wziąć w nim udział przynajmniej 13 proc. uprawnionych do głosowania.
To najpoważniejsze walki wewnątrz Syrii od 2020 r. Zginęło w nich już ponad 250 osób.
W odpowiedzi władze w Seulu poderwały myśliwce i złożyły protest dyplomatyczny.
O spowodowanie uszkodzeń podejrzana jest załoga chińskiego statku Yi Peng 3.
Program stoi w sprzeczności z zasadami ochrony małoletnich obowiązującymi w mediach.
Seria takich rakiet ma mieć moc uderzeniow zblliżoną do pocisków jądrowych.
Przewodniczący partii Razem Adrian Zandberg o dodatkowej handlowej niedzieli w grudniu.
Załoga chińskiego statku Yi Peng 3 podejrzana jest o celowe przecięcie kabli telekomunikacyjnych.