Różaniec młodych dla młodych

1 października rozpoczyna się krucjata modlitwy różańcowej prowadzona przez młodzież i w intencji młodzieży. Ideę Żywego Różańca błogosławionej Karoliny Kózkówny propaguje Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, którego jest patronką.

2 sierpnia br. czciciele bł. Karoliny Kózkówny obchodzili 111. rocznicę jej urodzin. W darach ofiarnych w Sanktuarium błogosławionej w Zabawie w diecezji tarnowskiej złożyli ideę utworzenia żywego różańca. Do wspólnej modlitwy młodych za młodych zapraszają członkowie parafialnego oddziału KSM wraz z ks. Marcinem Baranem – wikariuszem przy Sanktuarium. Wszystkich, którzy pragną włączyć się w to dzieło, zachęcają do odwiedzenia strony poświęconej inicjatywie: www.karolina.ksm.iap.pl.

Zmiana tajemnic różańcowych dokonywać się będzie drogą internetową, każdego dziesiątego dnia miesiąca. Wtedy też w Sanktuarium w Zabawie o godz. 17 zostanie odprawiona Msza święta w intencji kanonizacji patronki i w intencjach pielgrzymów. Natomiast po Eucharystii młodzież Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży wraz z pielgrzymami będzie się gromadzić przy sarkofagu błogosławionej na modlitewnym czuwaniu. We wszystkich nabożeństwach odbywających się w Sanktuarium można uczestniczyć za pośrednictwem Internetu dzięki kamerze zainstalowanej w kościele. Ponadto, na stronie internetowej znajduje się skrzynka intencji, do której można składać swe prośby i dziękczynienia.

Bł. Karolina, która zginęła w wieku 16 lat, broniąc przed rosyjskim żołnierzem swojego dziewictwa, była wielką czcicielką Maryi. Różaniec odmawiała codziennie, apostołowała w swym środowisku, nauczała dzieci i dorosłych. – Niech dar Żywego Różańca będzie darem dla błogosławionej Karoliny, podziękowaniem za ukazanie nam drogi ku prawdziwemu szczęściu, ale przede wszystkim niech będzie darem dla nas samych i wszystkich, którzy tej modlitwy tak bardzo potrzebujemy – podsumowuje ks. Marcin Baran.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
16°C Środa
rano
21°C Środa
dzień
21°C Środa
wieczór
18°C Czwartek
noc
wiecej »