Po trzęsieniu ziemi 30 września na zachodnim wybrzeżu indonezyjskiej wyspy Sumatra z natychmiastową pomocą na miejsce katastrofy udali się pracownicy Caritas różnych diecezji indonezyjskich i Caritas Internationalis. Według najnowszych danych w wyniku kataklizmu zginęło co najmniej 770 osób.
Na miejsce katastrofy udają się pracownicy Caritas z Dżakarty, Medanu i Banda Aceh. Rząd poinformował, że obok setek zabitych i tysięcy zaginionych osób w gruzach legło prawie całe miasto Padang – stolica Zachodniej Sumatry, licząca 900 tys. mieszkańców. Caritas Internationalis i jej oddziały w innych krajach zaapelowały o pomoc dla poszkodowanych.
Zablokowane jest lotnisko w Padang i inne najważniejsze drogi prowadzące do miasta, w tym Autostrada Transsumatrzańska. Również telefony pozostają głuche, a inne środki komunikacji zostały przerwane. Dlatego trudno ocenić, jakie są dokładnie rozmiary kataklizmu.
Obecni już na miejscu pracownicy Caritas przypuszczają, że wiele ofiar trzęsienia ziemi jest również w okolicach Padangu. Akcję ratunkową utrudniają ulewne deszcze.
Padang i okolice są kolejnym w tym roku regionem Indonezji, dotkniętym trzęsieniem ziemi. 2 września br. podziemne wstrząsy nawiedziły wyspę Jawa, powodując śmierć kilkudziesięciu osób.
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.