Dolniak zamiast Chlebowskiego

Zbigniew Chlebowski zapowiedział na posiedzeniu zarządu krajowego PO złożenie rezygnacji z funkcji przewodniczącego komisji finansów oraz zawieszenie funkcji szefa klubu parlamentarnego Platformy. Na czas zawieszenia, obowiązki p.o. szefa klubu przejmie Grzegorz Dolniak.

O tych decyzjach poinformował dziennikarzy po zakończeniu posiedzenia zarządu Jarosław Gowin (PO).

Gowin poinformował też, że na posiedzeniu zarządu Chlebowski zadeklarował, iż jest "w pełni do dyspozycji prokuratury". "W interesie Chlebowskiego, Platformy, Polski jest stuprocentowa transparentność i wyjawienie całej prawdy w tej sprawie" - podkreślił.

Poseł PO dodał też, że minister sportu Mirosław Drzewiecki złoży w piątek wyjaśnienia premierowi.

Zarząd Platformy decydował, kto tymczasowo zastąpi Chlebowskiego na stanowisku szefa klubu PO, a także, kto zamiast niego pokieruje sejmową komisją finansów publicznych. Premier Donald Tusk powiedział w czwartek, że do czasu wyjaśnienia sprawy ewentualnych nieprawidłowości w pracach nad zmianami w tzw. ustawie hazardowej Chlebowski nie powinien pełnić żadnej z tych funkcji.

"Styl, działania, które zostały potwierdzone przez Zbigniewa Chlebowskiego, były zachowaniami niestosownymi, które trudno akceptować u osoby, która powinna mocno przestrzegać standardów" - powiedział premier na konferencji prasowej.

Chlebowski zapewniał, że nie wpływał w żadnym stopniu na kształt ustawy. Jednocześnie zadeklarował już, że jest gotów oddać się do dyspozycji władz Platformy.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  4°C Poniedziałek
  wieczór
  1°C Wtorek
  noc
  1°C Wtorek
  rano
  4°C Wtorek
  dzień
  wiecej »