W czwartek, 29 października o godz. 10.00 odbędzie się internetowe spotkanie z minister edukacji narodowej Katarzyną Hall. Wejście na czat będzie możliwe ze strony http://chat.pap.com.pl/chat/sais/ lub www.samorzad.pap.pl
Docelowy model edukacji: szkoła publiczna czy prywatna?
Ostatni rok obfitował w zmiany w polskiej edukacji: wprowadzono nową podstawę programową, rozpoczęto proces obniżania wieku szkolnego, samorządy zyskały nowe prawa związane z prowadzeniem szkół, ale też nowe obowiązki, np. zapewnienie miejsc w przedszkolach każdemu chętnemu pięciolatkowi. Jak te zmiany służą polskiej edukacji? W jakim kierunku zmierza polityka edukacyjna państwa i jaka powinna być rola samorządów, organizacji pozarządowych, rodziców?
Czy prawo oświatowe pomaga czy utrudnia prowadzenie szkół? Jak lepiej wydawać pieniądze na oświatę – tak, żeby każda złotówka przełożyła się na wyniki osiągane przez uczniów? Zapraszamy Państwa do dyskusji o prawnych i finansowych barierach systemu edukacji w Polsce.
System wynagrodzeń nauczycieli jest coraz bardziej skomplikowany. Karta Nauczyciela z jednej strony jest broniona przez związki zawodowe, z drugiej ostro krytykowana przez władze oświatowe. Czy rozwiązaniem jest przekazywanie szkół i przedszkoli w ręce stowarzyszeń i fundacji? Czy samorządy radzą sobie ze zwiększaniem dostępu do wychowania przedszkolnego i czy wykorzystają pieniądze z rządowego programu Radosna Szkoła? – to tylko niektóre pytania o kondycję naszego systemu.
W czwartek, 29 października o godz. 10.00 odbędzie się internetowe spotkanie z minister edukacji narodowej Katarzyną Hall. Wejście na czat będzie możliwe ze strony http://chat.pap.com.pl/chat/sais/ lub www.samorzad.pap.pl
W związku z planowanym czatem można przysyłać maile z pytaniami, uwagami i opiniami m.in. na temat stosowania w praktyce obecnych regulacji prawnych i funkcjonujących mechanizmów finansowania edukacji.
Pytania i uwagi adresowane do Pani Minister można przesyłać na adres:
samorzad@pap.pl. Treść zadawanych pytań nie może przekraczać 256 znaków.
Tak wynika z sondażu SW Research wykonanego na zlecenie "Wprost".
Przedstawienia odbywały się kilka razy w tygodniu, w późnych godzinach wieczornych.
W starożytnym mieście Ptolemais na wybrzeżu Morza Śródziemnego.