Przegląd emerytalny, który miałby ograniczyć generowanie długu publicznego oraz zwiększenie efektywności funduszy emerytalnych - m.in. takie zadania stoją według szefa doradców premiera Michała Boniego przed gabinetem Donalda Tuska.
Boni, podczas sobotniej konferencji prasowej podsumowującej dwa lata rządów PO-PSL, jako kolejne ważne zadanie wymienił uczynienie gospodarki polskiej innowacyjną, w tym lepszy dostęp do jeszcze lepszej edukacji. Minister podkreślił, że po raz pierwszy od 20 lat odrabiamy zaległości infrastrukturalne, jest to ważne - jak mówił - dla pomniejszania różnic między regionami.
Boni podkreślał, że trzeba zacząć wykorzystać nowoczesne technologie i "dokonać skoku" w cyfryzacji administracji.
Przypomniał, że Polska "dobrze dała sobie radę z kryzysem" oraz ma "dobre wyniki jeśli chodzi o wzrost gospodarczy".
Boni przekonywał, że dzięki bardzo dobremu wykorzystaniu środków unijnych rozwijają się inwestycje, w tym energetyczne. Minister podkreślił, że Polska wywalczyła sobie w ubiegłym roku dobre rozwiązania w kwestii pakietu energetyczno-klimatycznego.
Według Boniego, w tej chwili należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jak obecnie, pod koniec 2009 roku, "spiąć założenia reformatorskie rządu" z wychodzeniem z kryzysu.
Minister zapowiedział, że główne zadania stojące przed rządem w tej chwili to m.in. porządek w finansach publicznych, w tym przegląd emerytalny, który miałby ograniczyć generowanie długu publicznego oraz zwiększenie efektywności funduszy emerytalnych.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.
W środę odbyło się kilka pogrzebów ofiar, wśród których były całe rodziny.