Autobus zdewastowany za to, że pokazuje prawdę

Autobus z przesłaniem o różnicach płci został w biały dzień zdewastowany przez nieznanych sprawców.

W Nowym Jorku pojawił się Free Speech Bus - autobus swobody wypowiedzi. Przedstawiono na nim graficzny symbol chłopca i dziewczynki, i podpisano: "To biologia: chłopcy są chłopcami i zawsze nimi będą. Dziewczynki są dziewczynkami i zawsze nimi będą. Nie można zmienić płci. Uszanuj wszystkich." Jednak według środowisk LGBT takie sformułowania są już mową nienawiści, którą trzeba zwalczać wszelkimi metodami. 

W biały dzień nieznani sprawcy zdemolowali autobus - młotkiem wybito szyby, zrobiono dziury w karoserii i pokryto autobus w graffitti, m.in. napisem: "wolność dla trans".

"To jest to, co osoby rzekomo głoszące tolerancję, sądzą o ludziach myślących inaczej niż one" - skomentował Joe Grabowski z Międzynarodowej Organizacji na rzecz Małżeństw. "To my jesteśmy tymi, którzy chcieli otwartej dyskusji i dialogu z ludźmi, a takie zachowania powodują tylko, że wielu, którzy wierzą w tradycyjną rodzinę, czuje się zastraszonych."

Wskazał także na ironiczny fakt, że wcześniej środowiska LGBT sugerowały, iż autobus z takimi napisami sprowokuje agresję wobec osób trans. Jednak stało się na odwrót. "Oto mamy pierwszy przypadek agresji, ale nie jest to agresja wobec osób trans, tylko ich wobec nas" - skomentował Grabowski. Wiele jednak osób ze środowisk LGBT ucieszyło się ze zdemolowania autobusu, uważając, że wybicie szyb i graffitti to forma "swobody wypowiedzi" wobec "nienawistnych treści" zaprezentowanych na autobusie. Wśród komentujących na Twitterze pojawiły się takie wypowiedzi: "Przywieźcie ten dziwaczny autobus do Bostonu, to go podpalimy" lub "Ktokolwiek zdemolował ten autobus, dajcie mi znać, to mu postawię piwo".

Free Speech Bus informujący o różnicach płci po raz pierwszy pojawił się w Hiszpanii jako odpowiedź na gender-autobus, który zawierał zupełnie inne przesłanie, genderowe, według którego płcie można sobie dowolnie wybierać i zmieniać. 

Tak wyglądał autobus przed zdemolowaniem:

A tak po:

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Łukasz.
  24.03.2017 23:22
  Dowodzi to że homosrksualizm jest chorobą psychiczną. Tak jak zawsze nią był jest i będzie. Takie osoby trzeba leczyć i pilnować.
 • jankos
  25.03.2017 07:55
  jankos
  Przygotujmy się na najgorsze, bo już niedługo stwierdzenie, że są tylko dwie płci zostaniemy oskarżeni o mowę nienawiści i skierowani na leczenie psychiatryczne jako chorzy na homofobię.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,6958930,Biedron__Bedziemy__przesladowac__Cejrowskiego.html
  Biedroń: Będziemy "prześladować" Cejrowskiego
  - Skierowanie do psychiatry wręczyliśmy dwóm Wojciechom - mówi portalowi Gazeta.pl Robert Biedroń z Kampanii Przeciw Homofobii. - Po raz pierwszy był to Wojciech Wierzejski, a teraz jest to też Wojciech, ale Cejrowski - wyjaśnia Biedroń.
 • Gość
  26.03.2017 12:57
  Autobus nie pokazuje "prawdy", bo w biologii zdarza się, ogólnikowo nazywając, obojnactwo, także w bardzo niewielkim procencie u człowieka. Problem jest bardzo złożony, o wielorakich przyczynach i diagnozach, i piętnowanie tych osób, że "nie chcą żyć po Bożemu", tylko "zachciało im się dowolnie zmieniać płeć" i "jeszcze innych do tego namawiają" jest nieporozumieniem. Mnie nikt nie namówi do zmiany płci, domyślam się, że podobnie Panią Redaktor, i nie jest to zasługa mojego wysokiego morale, tylko instynktu i biologii.
 • Gość
  27.03.2017 13:43
  Przepraszam za zachowanie tych osób które zniszczyły autobus jest mi przykro że agresja zareagowały. Jestem transseksualnym facetem wcale to nie jest mój wybór znam osoby homoseksualne też nie myślę że to jest ich fanabelia a nasza tragedia gdy chcę się żyć zgodzie z naturą która promuje autobus. Co dzien we mnie walka czy zmieniać to ciało czy nie inaczej społeczeństwo mnie odbiera a gdy trzeba okazać dakumenty nie ustatnnie tłumaczenia. Tak bym chciał aby było tak prosto jak na tym autobusie. I dziewczyna była dziewczyna... I dobrze że nas jest mniej. Jeszcze raz przepraszam za wszelką nietoleracje z naszej strony środowisk LGBT.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  22°C Czwartek
  wieczór
  19°C Piątek
  noc
  15°C Piątek
  rano
  17°C Piątek
  dzień
  wiecej »