Pasażer zażartował, że może mieć bombę - zapłacił karę i nie poleciał

Stołeczni policjanci podjęli interwencję wobec pasażera, który na lotnisku Chopina, nadając bagaż zażartował, że może mieć bombę. Został ukarany mandatami w wysokości 1000 zł, a przedstawiciel linii, którą miał lecieć, nie wpuścił go na pokład samolotu.

Jak poinformowała w środę PAP Edyta Adamus z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji, do incydentu doszło we wtorek, gdy pasażer nadawał bagaż na lot do Londynu.

"Pozostawiając go, zapytał obsługę: 'co będzie, jak w bagażu będzie bomba?'. Na pytanie pracownika, czy jest coś, co może stwarzać zagrożenie, odpowiedział, że 'chyba raczej nie ma', i oddalił się, nie udzielając wyjaśnień obsłudze" - powiedziała Adamus.

"Takie zachowanie pasażera zaniepokoiło pracowników lotniska, którzy poinformowali o zdarzeniu policjantów. Ci szybko ustalili właściciela bagażu, a następnie pirotechnicy Straży Granicznej sprawdzili, czy w torbie nie znajdują się przedmioty czy urządzenia, mogące stwarzać zagrożenie" - dodała. Jak podkreśliła, mężczyzna widząc, że sytuacja jest bardzo poważna, zaczął tłumaczyć, że to był głupi żart.

Interwencja zakończyła się wypisaniem dwóch mandatów po 500 złotych. Jeden nałożono na mocy ustawy Prawo Lotnicze, która reguluje podstawowe przepisy porządkowe związane z bezpieczeństwem i ochroną lotów i lotnisk. Drugi mandat mężczyzna dostał za złamanie przepisów kodeksu wykroczeń.

"Jednocześnie przedstawiciel linii lotniczych, którymi miał lecieć mężczyzna, zadecydował o wycofaniu tego pasażera z lotu i nie wpuszczeniu go na pokład samolotu" - powiedziała Adamus.

"'Żarty' dotyczące bezpieczeństwa mogą skutkować poniesieniem kosztów ewakuacji czy odwołania lotu, a nawet zarzutami karnymi" - przypomniała.

Za fałszywe alarmy grozi nawet do ośmiu lat więzienia. W ostatnich miesiącach doszło do kilku sytuacji, w których z powodów tego typu "żartów" ewakuowano lotniska - m.in. w Warszawie i w podwarszawskim Modlinie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Gość
  19.04.2017 11:15
  I bardzo dobrze, głupie kawały kończą się kosztownie i z dużymo problemami.
 • Gość
  19.04.2017 11:18
  Pastwią się nad takimi bo prawdziwych terrorystów nie są w stanie ciołki wychwycić. Dorwą takiego żartownisia to się wykazują 😊
 • Bezimienny
  19.04.2017 11:51
  Bezimienny
  Zgadzam się z Gościem z 11:18. Na pewno z takich spraw nie należy żartować, ale jest granica zdrowego rozsądku. Z tego co facet mówił na pewno nie wynikało, jakoby twierdził, że ma w bagażu bombę.... Zresztą żaden prawdziwy terrorysta niczego takiego by nie powiedział...

  A co do pastwienia się.... Obsługa na bramkach na lotnisku w Warszawie jest wyjątkowo niesympatyczna. Żeby nie powiedzieć, że wręcz chamska. Nie jestem człowiekiem, który się stawia, który nie słucha poleceń itd. Robię co każą i tyle. Nigdy, na żadnym lotnisku, nie byłem tak obcesowo traktowany jak w Warszawie. Na żadnym nie miałem wrażenia, że jak tylko krzywo spojrzę, to siksa ze spluwą przy pasie zaraz ją wyciągnie i mnie w ramach obrony własnej zastrzeli. A przedtem jeszcze byczek zgrywający ważniaka wykręci mi rękę, bo nie ustawiłem się w tej kolejce, w której mi kazał stanąć... • Gość
  19.04.2017 18:17
  Proszę jak się wykazali. Zamiast ścigać prawdziwych przestępców doczepili się do niewinnego człowieka. Ale cóż - nie umieją ścigać przestępców i boja się ich. A ci ze służb, którzy umieją ścigać przestępców dawno już są przez nich przekupieni. I na takich typów my musimy płacić podatki
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7
  8°C Sobota
  wieczór
  7°C Niedziela
  noc
  7°C Niedziela
  rano
  7°C Niedziela
  dzień
  wiecej »