Pierwsze szczegóły dot. wizyty Trumpa w Polsce

Osobiste spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą, wystąpienie publiczne dla mieszkańców Polski, rozmowy z przywódcami inicjatywy Trójmorza - tak ma wyglądać wizyta prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce. Według szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego Trump ma być w Polsce późnym wieczorem 5 lipca.

Na briefingu prasowym po spotkaniu szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego z węgierskim ministrem spraw zagranicznych i handlu Peterem Szijjarto w Warszawie, Waszczykowski był pytany o szczegóły wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce.

"Ta wizyta jest dopiero przygotowywana" - oświadczył Waszczykowski. "Dzisiaj mogę tylko powiedzieć, że zakładamy, że prezydent Trump pojawi się w Polsce późnym wieczorem 5 lipca i cały program będzie odbywał się 6 lipca, do wczesnych godzin popołudniowych" - mówił szef MSZ.

Poinformował, że w ramach wizyty, planowane jest spotkanie Donalda Trumpa z prezydentem Andrzejem Dudą. "Na pewno (będą) osobiste spotkania panów prezydentów, jak i spotkania plenarne, jeśli będzie prezydentowi Trumpowi towarzyszyła delegacja - jak się spodziewamy - sekretarzy obrony, być może sekretarzy stanów, być może szefa agencji bezpieczeństwa, to będzie wtedy spotkanie w szerszym formacie" - podkreślił.

"W następnych godzinach przewidywane jest spotkanie z przywódcami inicjatywy Trójmorza" - zaznaczył Waszczykowski. Szef MSZ zapowiedział, że planowane jest także wystąpienie publiczne prezydenta USA dla obywateli Polski. "Jest bardzo prawdopodobne, że prezydentowi będzie towarzyszyła żona" - dodał.

«« | « | 1 | » | »»
 • Gość
  12.06.2017 16:01
  PiS będzie musiał zapłacić za wizytę Trumpa. I to nie naszymi pieniędzmi, którymi próbuje przekupić Amerykanów, obiecując im zakupy militarne. Tym razem PiS zapłacił własnymi pieniędzmi. Ceną są ustawy Ziobry, które z niewyjaśnionych przyczyn wypadły z czwartkowego porządku głosowań. Gdyby Sejm je w ubiegłym tygodniu uchwalił, Senat by je przyklepał 22 czerwca, prezydent by się uwinął i 1 lipca – zgodnie z planem – prokurator generalny stałby się także sędzią generalnym. Lądując tydzień później w Polsce, Trump zostałby przywitany przez głośne demonstracje. Nawet jeżeli policja sprawiłaby, że na własne oczy by ich nie widział, zobaczyłyby je kamery amerykańskich mediów. Protesty w obronie praworządności, a nie mowa Trumpa, zdominowałyby przekaz w USA.
 • mee...
  12.06.2017 16:13
  Dzieki USA, ktora wprawdzie nie wystepuje w Pismach...ale to Ameryka wlasnie jest krajem chrzescijanskim, ktora Rzymu trzyma z dala, ktora wprawdzie nie jest w stanie zmienic Bibli, ale jest w stanie odwlec czas Konca...a to moze uratowac wiele dusz - dajac czas na poznanie Ducha Bozego, doswiadczenie Prawdy, Ktory jest jedynym Kosciolem.
 • tantkiewicz
  12.06.2017 18:59
  Niech Pan blogoslawi i strzeze.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  11°C Sobota
  noc
  9°C Sobota
  rano
  17°C Sobota
  dzień
  18°C Sobota
  wieczór
  wiecej »