Kościół katolicki w Korei Południowej z zadowoleniem przyjął decyzję Benedykta XVI przeniesieniu do stanu świeckiego abp. Emmanuela Milingo.
Emerytowany metropolita Lusaki w Zambii, który w 2001 r. zawarł związek małżeński w sekcie Moona, mieszka w Korei ze swą małżonką, Marią Sung.
Milingo został zsekularyzowany, ponieważ podejmował działania „przeciwko jedności Kościoła”, m.in. święcił biskupów bez zgody papieża, za co już wcześniej spotkała go ekskomunika. – Siał zamieszanie wśród wiernych i wprowadzał w błąd co do doktryny Kościoła. Jego wydalenie było konieczne i słuszne – oświadczył ks. John Bosco Byeon Seung-sik, podsekretarz Konferencji Biskupów Katolickich Korei.
W 2006 r. Milingo założył w USA ruch „Married Priests Now!”, który chce pojednania żonatych księży z Kościołem katolickim i zniesienia obowiązku celibatu dla duchownych obrządku łacińskiego.
Według Kima Jin-choona, prezydenta Wyższej Szkoły Teologii Cheongshim Graduate, prowadzonej przez Kościół Zjednoczeniowy Moona, Milingo „mimo wielu przeciwności, działał na rzecz ideałów prawdziwej miłości, rodziny i pokojowego narodu poprzez życie małżeńskie, zgodnie z nauczaniem czcigodnego Moona”.
Sun Myung Moon założył Kościół Zjednoczeniowy w 1954 r. Jego zwolennicy uważają go za mesjasza, którzy przyszedł dokończyć dzieło zbawienia, gdyż ich zdaniem nie udało się go dokonać Jezusowi Chrystusowi. Praktykują zbiorowe małżeństwa. W czasie jednej z takich ceremonii pod przewodnictwem Moona ślub wziął Emmanuel Milingo.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.