Reklama

Msza św. na beskidzkim szczycie

Wierni z Radziechów i innych parafii dekanatu żywieckiego powitają Nowy Rok na szczycie Matyski w Beskidzie Żywieckim, zwanej Golgotą Beskidów.

Reklama

31 grudnia o 22.45 w kaplicy pod Krzyżem Jubileuszowym na szczycie góry rozpocznie się uroczyste pożegnanie starego i powitanie nowego roku. Mszy św. dziękczynnej za łaski otrzymane w 2009 r. z prośbą o błogosławieństwo Boże na rok 2010 przewodniczyć będzie proboszcz parafii św. Marcina w Radziechowach, ks. kan. Ryszard Kubasiak. Wierni modlić się będą w intencji licznych ofiarodawców i sponsorów, którzy przyczynili się do powstania Golgoty Beskidów, poświęconej w mijającym roku przez bp. Tadeusza Rakoczego.

„Uroczystości odbędą się bez względu na pogodę” – zapewniła Jadwiga Klimonda, jedna z organizatorek nabożeństwa w scenerii górskiej. Działaczka społeczna przypomina również o zabraniu ze sobą odpowiedniego, ciepłego ubioru oraz zachowaniu należnego bezpieczeństwa.

Góra Matyska – zwana Golgotą Beskidów – to miejsce szczególne dla wiernych z diecezji bielsko-żywieckiej. Ogromny stalowy krzyż na ponad 600 metrowym szczycie, oświetlony nocą przez reflektory, widoczny jest z wielu beskidzkich miejscowości. Kształtem przypomina papieski pastorał Jana Pawła II. To jeden z najwyższych krzyży w polskich górach.

Przy drodze wiodącej na szczyt powstały niezwykłe rzeźby stacji Drogi Krzyżowej. W listopadzie odbywają się tu Zaduszki Narodowe, w czasie których wspomina się osoby zasłużone w historii Polski. 3 lata temu rozpoczęto usypywanie symbolicznego kurhanu, upamiętniającego narodowych bohaterów.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 1
5°C Środa
wieczór
1°C Czwartek
noc
1°C Czwartek
rano
3°C Czwartek
dzień
wiecej »

Reklama