"Die Welt": Zamieszki skutkiem ślepoty wobec lewicowego ekstremizmu

Niemiecki dziennik "Die Welt" stawia w niedzielę tezę, że zamieszki, do których doszło przez okazji szczytu G20, były wynikiem "ślepoty wobec lewicowego ekstremizmu". Komentator zarzuca partiom rządzącym Hamburgiem - SPD i Zielonym - tolerowanie ekstremistów.

"Wyobraźmy sobie, że młodzi prawicowi radykałowie przejmują kontrolę nad jakimś opuszczonym budynkiem, malują na ścianach graffiti i wywieszają z okien plakaty, na których napisane jest: +Niemcy dla Niemców+, +Cudzoziemcy precz+ czy +Narodowy opór+" - pisze autor komentarza w "Die Welt" Peter Huth.

"W budynku istnieje drukarnia, która drukuje ulotki nawołujące do przemocy, a w piwnicy stoi serwer, który steruje platformą dla antysemitów" - kontynuuje komentator. Z okazji urodzin Hitlera uczestnicy tego "autonomicznego projektu" organizują uliczne święto, zapraszając radykałów z całej Europy, obrzucają przy tym przejeżdżające kamieniami karetki pogotowia i brutalnie atakują policję - fantazjuje autor.

"Nie można sobie tego wyobrazić? I słusznie, ponieważ chodzi o prawicowych ekstremistów" - pisze autor podkreślając, że w przypadku lewicowych ekstremistów w Berlinie i Hamburgu taka sytuacja jest "na porządku dziennym". Jego zdaniem polityka prowadzona przez władze landu Hamburg "głaskania (ekstremistów) po głowie" doprowadziła do powstania środowiska, w którym "przestępcy udają, że bawią się w miejskich Indian".

"Wydarzenia w Hamburgu są konsekwencją ślepoty wobec lewicowego ekstremizmu" - ocenia komentator.

Huth krytykuje też brak jasnego zdystansowania się od awantur polityków z lewej strony politycznej sceny. "Gdzie są demonstracje pokojowych antyglobalistów przeciwko ideologicznym wandalom?" - pyta i dodaje, że w zamieszkach w Hamburgu uczestniczyło wielu "lewicowych terrorystów" z zagranicy. "Ktoś ich jednak do Hamburga zaprosił" - zauważa.

Zdaniem Hutha podpalacze z Hamburga - "wspierani finansowo przez polityków samorządowych i niemal niekarani przez wyrozumiałych sędziów" - raczej nie poniosą żadnych osobistych konsekwencji za swoje czyny.

"To, że żądza niszczenia wymknęła się w Hamburgu spod kontroli, stając się zwykłą orgią przemocy, nie zmienia faktu, że podatny grunt stanowi skrajnie lewicowy biotop chronionym przez czerwono-zielony (SPD-Zieloni) rząd (w Hamburgu)" - czytamy w "Die Welt".

"W Niemczech istnieje prawicowy terroryzm, poczynając od zamachów na ośrodki dla uchodźców a kończąc na serii morderstw popełnionych przez NSU. Ale istnieje też lewicowy terroryzm. Jego ślady można znaleźć znacznie łatwiej. Trzeba tylko chcieć" - konkluduje Peter Huth w niedzielnym "Die Welt".

«« | « | 1 | » | »»
 • Mariusz
  09.07.2017 13:08
  Mocne i pewnie prawdziwe!
 • Gość
  09.07.2017 14:29
  Problem tkwi w wychowaniu młodych ludzi. Przeważają postawy roszczeniowe z wyciągniętą ręką od małego. DAJ DAJ DAJ. Do własności dochodzimy własną ciężką pracą. O tym rodzice zapominają i rozpieszczają swoje pociechy, kupując im wszystko o co poproszą, zażądają. W wieku pełnoletnim takie osoby głosują na partie socjalistyczne, które obiecują gruszki na sośnie za publiczne pieniądze. Zagłosuj na nas my Ci damy, przecież sam nic nie umiesz, ale my Ci damy, oddaj na nas swój głos... Szkoda gadać.
 • Yvonne
  09.07.2017 20:16
  Lewicowość to domena Niemiec. To jest społeczeństwo gotowe w każdej chwili przyjąć każdy ekstremizm. Władze Hamburga (SPD + zieloni, tęczowi = lewica) nie potępiły i ... potępią zamieszek, bo wiedzą, że dzięki lewactwu zostały wybrane i doszły do władzy więc jak można potępić swój elektorat - to jest Hamburg - najgorszy element w Niemczech, Merkel to samo, nagada się nagada a potem każe Scheublemu (min. finansów) otworzyć kasę i pokryć straty, bo wie, że to drobiazg wobec tego, co Niemcy uciułały na handlu z USA i na wyprowadzeniu swego przemysłu do Chin czy Turcji, gdzie siła robocza za grosze, a produkt sprzedają za te samą cenę co dawnej, a nawet wyżej !
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  20°C Środa
  rano
  26°C Środa
  dzień
  27°C Środa
  wieczór
  25°C Czwartek
  noc
  wiecej »