Z redaktorem Wojciechem Dąbrowskim nie został rozwiązany stosunek pracy, od 17 lipca wraca on do prowadzenia audycji publicystycznych, w tym "Sygnałów Dnia" - poinformowało w czwartkowym komunikacie przesłanym PAP Polskie Radio.
Według komunikatu w czwartek prezes zarządu Polskiego Radia Jacek Sobala spotkał się z Wojciechem Dąbrowskim oraz dyrektorem Programu Pierwszego PR Rafałem Porzezińskim. Jak podkreślono, celem spotkania było wyjaśnienie wątpliwości związanych z ostatnimi publikacjami odnośnie red. Dąbrowskiego.
"Strony oświadczają, iż z Redaktorem Wojciechem Dąbrowskim nie został rozwiązany stosunek pracy w Polskim Radiu. Prezes Zarządu Polskiego Radia deklaruje, iż w ogóle nie było takiego zamiaru oraz że nikt nie występował do Zarządu Polskiego Radia z takim wnioskiem" - czytamy w komunikacie.
"Strony wspólnie uzgodniły, że Redaktor Wojciech Dąbrowski od dnia 17 lipca wraca do prowadzenia audycji publicystycznych, w tym audycji +Sygnały Dnia+, a do 16 lipca przebywa na urlopie wypoczynkowym, tj. w terminie obustronnie uzgodnionym między stronami, co jest efektem dzisiejszych ustaleń" - podkreślono.
Jak zaznaczono, zarówno władze Polskiego Radia jak i Wojciech Dąbrowski nie będą dalej komentować całej sprawy.
Komunikat - jak podkreślono - zostały wydany wspólnie przez prezesa zarządu Polskiego Radia Jacka Sobalę, dyrektora PR1 Rafała Porzezińskiego oraz redaktora Wojciecha Dąbrowskiego.
Wcześniej Dąbrowski w rozmowie z portalem 300polityka.pl poinformował, że został poproszony o wzięcie nieplanowanego urlopu, a sam portal informował również, że Dąbrowski został zwolniony z Polskiego Radia w związku z wywiadem, który w miniony piątek przeprowadził z premier Beatą Szydło w "Sygnałach Dnia".
W rozmowie z portalem wPolityce.pl Dąbrowski przekazał, że w piątek wieczorem przełożeni wezwali go na rozmowę i poprosili, żeby wziął cały przysługujący mu urlop, co oznacza, że nie będzie w pracy do 6 sierpnia. "Następnego już dnia przekazano mi, że nie mam szans na powrót do +Sygnałów dnia+ i że właściwie powinienem szukać sobie pracy, a sprawy formalne, rozwiązanie umowy o pracę, załatwimy po urlopie" - dodał dziennikarz.
O wyjaśnienie i polubowne zakończenie całej sprawy apelowało do kierownictwa Polskiego Radia Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
Na terenach objętych konfliktami respektowane być powinno prawo humanitarne.
Organizatorzy zapowiadają, że będzie barwny, taneczny i pełen radości. Koniecznie posłuchaj!
Twierdzi, że byłby tam narażony na nadużycia i brak opieki zdrowotnej.
Przypada ona 13 dni po Wigilii u katolików, czyli 6 stycznia w kalendarzu gregoriańskim.
Sąd nakazał zbadanie możliwości popełnienia zbrodni wojennych przez żołnierza z Izraela.