Przy tej okazji prezydent Andrzej Duda wręczył nominacje generalskie dwóm oficerom policji.
Paweł Dobrodziej służbę w policji rozpoczął w 1990 r. w Komendzie Rejonowej Łódź-Polesie. Od 2000 r. pełnił służbę w Centralnym Biurze Śledczym w Łodzi. W 2011 r. objął stanowisko naczelnika Wydziału Do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej Zarządu w Łodzi CBŚ KGP. Od 2015 r. był naczelnikiem zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji w Łodzi. Dobrodziej jest komendantem wojewódzkim od 11 lutego 2016 r.
Krzysztof Justyński służbę w policji rozpoczął w 1992 r. w pionie kryminalnym Komendy Rejonowej Policji w Wodzisławiu Śląskim. Od 2001 służył w sekcji prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu Zdroju. Od 2011 r. pełnił funkcję I zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim, a od 2012 r. - komendanta. Justyński jest komendantem wojewódzkim od 19 maja 2016 r.
W czasie uroczystości odbędzie się również promocja absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i ślubowanie nowo przyjętych stołecznych funkcjonariuszy. Laureatom konkursu "Policjant, który mi pomógł" zostaną wręczone wyróżnienia. Uroczystości zakończy defilada pododdziałów policji. Wydarzenia odbywa się W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.
Święto policji przypada 24 lipca; tego dnia w 1919 roku Sejm przyjął ustawę o Policji Państwowej. Po wojnie - 7 października 1944 r. - Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego formalnie powołał Milicję Obywatelską, która faktycznie istniała już od dwóch miesięcy na terenach zajętych przez Armię Czerwoną. 6 kwietnia 1990 roku Sejm rozwiązał MO, a na jej miejsce powołał policję.
Obecnie w policji służy w ponad 100 tys. funkcjonariuszy i pracowników cywilnych.
W walkę z żywiołem z ziemi i powietrza było zaangażowanych setki strażaków.
Wstrząsy o sile 5,8 w skali Richtera w północno wschodniej części kraju.
Policja przystąpiła do oględzin wyciągniętej z morza kotwicy.
Ogień strawił tysiące budynków na obszarze ok. 120 km kw., czyli powierzchni równej San Francisco.