Ziobro: Andrzej Duda musi wybrać - wielkość, albo groteska

Albo prezydent Andrzej Duda przejdzie do historii jako wielka postać, jako jeden z przywódców dobrej zmiany, albo polegniemy; to jest w finale wybór między wielkością a groteską - tak szef MS Zbigniew Ziobro komentuje dla "Sieci" zawetowanie dwóch ustaw dot. sądownictwa.

W najnowszym numerze tygodnika "Sieci", który ukaże się w poniedziałek, Ziobro odniósł się do deklaracji prezydenta o zawetowaniu ustawy o Sądzie Najwyższym i noweli ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. W ocenie ministra, głowa państwa postawiła się w ten sposób przed wyborem.

"W tym kontekście zasadnicze pytanie brzmi jeszcze bardziej dramatycznie: albo prezydent przejdzie do historii jako, wcale nie przesadzam, wielka postać, jako jeden z przywódców dobrej zmiany, jako człowiek, który przyczynił się do budowy silnego, uczciwego polskiego państwa, albo polegniemy; pierwszy polegnie pan prezydent" - mówi Ziobro w wywiadzie, którego fragmenty zamieścił w niedzielę portal "wSieci".

Zdaniem ministra sprawiedliwości, w takiej sytuacji prezydent "co najwyżej w przyszłości będzie mógł się cieszyć rolą młodego komentatora z własną ochroną". "To jest w finale wybór między wielkością a groteską" - dodaje Ziobro. Zapewnia jednocześnie, iż wierzy, że "mądrość, odwaga i męstwo" prezydenta zwyciężą. Jako przykład takiej postawy podaje premiera Węgier Viktora Orbana.

"Andrzej Duda mimo wielkiej presji da radę. W polityce warto mieć charakter. Pokazał to choćby Viktor Orban, który nie przejmował się demonstracjami, krytyką czy próbami ośmieszania, ale zmieniał kraj wbrew europejskiemu establishmentowi i jego liderom. Większość rodaków jest mu wdzięczna za odwagę" - dodaje Ziobro. (PAP)

wni/ js/

«« | « | 1 | » | »»
 • gość 3
  31.07.2017 00:25
  Zgadzam się z gościem nr 2. Przecież prezydent nie był brany pod uwagę przy przygotowaniu tych kontrowersyjnych, niedopracowanych ustaw: "dobrze wiemy, jak zignorował oczekiwania prezydenta podczas rozmów o ustawach". Tak się robi z głową państwa, która ma pełne prerogatywy oraz kompetencje w pracach legislacyjnych. A powoływanie się na V. Orbana...? Cóż z jednej strony raczej słuszne, ale z drugiej: jak to możliwe, aby ten konserwatywny polityk ściśle współpracował z jednym z największych tyranów współczesnego świata - niemiłościwie panującym W. Putinem. Nie sądzę, żeby w tej sprawie był to "wzór" do naśladowania...
 • velario
  31.07.2017 00:32
  Dobrej rady udzielił kiedyś (w czerwcu 2009 r.) Z. Ziobrze J. Kaczyński: uczyć się języków, a inne sprawy zostawić, bo nie zawsze mu wychodzą...:-)
 • Gość Weronika
  31.07.2017 12:56
  Jeżeli Panowie z " Solidarnej Polski " nie szanują URZĘDU PREZYDENTA - to czego można oczekiwać od maluczkich ?
 • Gość
  05.08.2017 03:12
  Czy GN to organ PO?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  13°C Czwartek
  noc
  11°C Czwartek
  rano
  18°C Czwartek
  dzień
  19°C Czwartek
  wieczór
  wiecej »