Policyjny polonez na aukcjach WOŚP

Policyjnego poloneza, kurs samoobrony, zdjęcie antyterrorysty, portret Jana Pawła II, a nawet... badania wariografem wystawili policjanci na aukcje organizowane w ramach XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Funkcjonariusze jak co roku będą też czuwać nad bezpieczeństwem kwestujących a specjalne "błękitne patrole"- z komendantem głównym na czele - włączą się w zbiórkę pieniędzy.

XVIII Finał WOŚP odbędzie się już w najbliższą niedzielę; pieniądze zbierane będą dla dzieci z chorobami onkologicznymi.

"Funkcjonariusze w całym kraju będą kwestować na rzecz Orkiestry. Przygotowaliśmy też moc atrakcji - pokazy sprzętu, konkursy i aukcje dla wszystkich tych, którzy zamierzają wziąć udział w akcji i wesprzeć dzieci" - powiedział PAP rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.

Jak dodał, policjanci rozpoczną granie na rzecz WOŚP od samego rana. W głównych punktach większych miast pojawią się policyjne patrole, które będą kwestować na rzecz Fundacji. Na warszawskiej Starówce, pieniądze zbierać będzie szef policji Andrzej Matejuk wraz z antyterrorystami.

Będzie można wziąć również udział w aukcjach - Komenda Główna Policji wystawi m.in. trzy badania wariografem i kurs samoobrony dla dwóch osób, który odbędzie się w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Jak powiedział PAP Sokołowski, badanie wariografem to nie tylko propozycja dla osób, które chcą sprawdzić swoje umiejętności zatajania prawdy, ale też dla tych, którzy chcą np. zadać kilka pytań swoim najbliższym.

"Sądzę, że żaden mężczyzna nie odmówi swojej żonie czy narzeczonej, jeśli ta wylicytuje takie badanie i poprosi go o udział w nim" - podkreślił, zaznaczając równocześnie, że policja nie bierze odpowiedzialności za wyniki.

Kurs samoobrony trwać będzie dwa dni. "Policyjni eksperci uczyć będą zwycięzców aukcji jak bronić się przed napastnikiem. Pokażą im m.in. różnego rodzaju chwyty" - dodał rzecznik.

Policjanci z Białegostoku przekazali natomiast na aukcję policyjnego poloneza, wykorzystywanego w filmie "U Pana Boga za piecem". Z kolei lubuscy funkcjonariusze zlicytują koszulki z wizerunkiem swojej maskotki i napisem "I love policja lubuska".

W Warszawie pod Pałacem Kultury i Nauki stanie policyjne stoisko, w którym będą się odbywać konkursy i quizy dla najmłodszych - związane z bezpieczeństwem. Występ zapowiedziała też Orkiestra Reprezentacyjna Komendy Stołecznej Policji.

"Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem wolontariuszy i zwracać uwagę na to, czy osoby kwestujące są do tego uprawnione" - dodał Sokołowski. Zaapelował też, by najmłodsi wolontariusze zbierali pieniądze w większych grupach lub pod opieką osób dorosłych.

"Kwestujący powinni unikać miejsc mało uczęszczanych przez ludzi, takich jak podwórka, bramy, parki i skwery - zwłaszcza po zapadnięciu zmroku. W razie napadu, nie starajmy się za wszelką cenę ratować zawartości skarbonki, ponieważ życie i zdrowie jest wartością nadrzędną; starajmy się natomiast zapamiętać jak najwięcej szczegółów mogących później pomóc w zidentyfikowaniu sprawcy i jak najszybciej powiadommy policję" - dodał.


«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
22°C Sobota
wieczór
20°C Niedziela
noc
17°C Niedziela
rano
26°C Niedziela
dzień
wiecej »