Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył 993 tys. zł kary na Cyfrowy Polsat za stosowanie niedozwolonych praktyk w regulaminie usług. Operator zastrzegł sobie m.in. możliwość zmiany liczby programów telewizyjnych lub radiowych, a także zaprzestania nadawania niektórych z nich, bez prawa odstąpienia od umowy.
Decyzja Urzędu nie jest ostateczna. Spółka może odwołać się od niej do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Urząd podał w środowym komunikacie, że Cyfrowy Polsat wycofał się z kwestionowanej przez UOKiK praktyki.
Urząd wszczął postępowanie przeciwko Cyfrowemu Polsatowi w sierpniu ub.r. Zakwestionował jeden z warunków regulaminu Cyfrowego Polsatu. Spółka zastrzegła sobie w przypadku zaistnienia "zdarzeń niezależnych" prawo do wprowadzania zmiany liczby czy rodzajów programów telewizyjnych lub radiowych, uznając, że nie stanowi to zmiany umowy czy regulaminu.
Zdaniem Urzędu takie postanowienie jest niedozwolone. Daje ono spółce - jak podkreślił UOKiK - możliwość zmiany istotnych warunków w ramach poszczególnych pakietów, bez konieczności zmiany umowy z abonentem. Jednocześnie pozbawia konsumenta możliwości odstąpienia od umowy.
"Każda istotna zmiana warunków świadczenia usługi powinna powodować zmianę umowy, tym samym stwarzać konsumentom możliwość odstąpienia od niej. Tożsame ze stosowanymi przez Polsat Cyfrowy postanowienia zostały już zakwestionowane przez sąd i znajdują się w rejestrze klauzul niedozwolonych" - podkreślił UOKiK.
Cyfrowy Polsat ma przez sześć miesięcy publikować decyzję UOKiK na swojej stronie internetowej. Musi również zamieścić w ogólnopolskim dzienniku ogłoszenie zawierające decyzję Urzędu.
W starożytnym mieście Ptolemais na wybrzeżu Morza Śródziemnego.
W walkę z żywiołem z ziemi i powietrza było zaangażowanych setki strażaków.
Wstrząsy o sile 5,8 w skali Richtera w północno wschodniej części kraju.
Policja przystąpiła do oględzin wyciągniętej z morza kotwicy.
Ogień strawił tysiące budynków na obszarze ok. 120 km kw., czyli powierzchni równej San Francisco.