Na dachu zbyt dużo śniegu

W związku z groźbą zawalenia się dachu pod ciężarem zalegającego śniegu, z radomskiej pływalni "Delfin" ewakuowane są dzieci i młodzież - poinformował PAP w piątek rzecznik radomskiej Straży Miejskiej Rafał Gozdowski.

Decyzję o tymczasowym zamknięciu obiektu podjęto po wspólnej kontroli przeprowadzonej przez strażników miejskich, strażaków i powiatowego inspektora nadzoru budowlanego. "Podczas kontroli stwierdzono zbyt duże obciążenie dachu zalegającym śniegiem" - wyjaśnił Gozdowski.

Dodał, że ze względu na bezpieczeństwo korzystających z basenu w godzinach popołudniowych, głównie dzieci i młodzieży szkolnej, podjęto decyzję o natychmiastowej ewakuacji i zamknięciu obiektu do czasu usunięcia śniegu. W wyprowadzaniu uczniów uczestniczą strażnicy miejscy.

Według rzecznika na osobę odpowiedzialną za odśnieżenie dachu basenu nałożony zostanie mandat za niewywiązywanie się ze swych obowiązków.

W piątek rano powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Radomiu wydał zakaz użytkowania miejscowego marketu budowlanego OBI. Komisja stwierdziła, że nastąpiło uszkodzenie konstrukcji dachu.

Jak powiedziała PAP z-ca powiatowego inspektora nadzoru budowlanego Danuta Guzera, od rana w piątek w markecie pracuje komisja, w skład w której wchodzi m.in. powiatowy inspektor nadzoru budowlanego i rzeczoznawca budowlany.

Wstępnie stwierdzono uszkodzenie dachu, ze względów bezpieczeństwa podjęto decyzję o zakazie użytkowania obiektu do czasu usunięcia nieprawidłowości. Czy uszkodzenie konstrukcji dachu mógł spowodować śnieg, czy też jest jakaś inna tego przyczyna, wykaże ekspertyza - dodała.

Jak powiedział PAP rzecznik OBI Tomasz Linkiewicz, decyzję o zamknięciu marketu dyrekcja obiektu podjęła w czwartek wieczorem. Dla bezpieczeństwa klientów poproszono ich o opuszczenie marketu.


«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  17°C Wtorek
  dzień
  18°C Wtorek
  wieczór
  14°C Środa
  noc
  9°C Środa
  rano
  wiecej »