W Bombaju zakończył się pierwszy międzynarodowy zjazd chrześcijańskich przemysłowców i przedsiębiorców. Przybyli z Indii i z zagranicy uczestnicy dyskutowali nad ekonomicznymi wyzwaniami globalizacji i zachowaniem własnej chrześcijańskiej tożsamości.
Celem spotkania było także zaistnienie chrześcijan na arenie krajowej, by pokazać, że do rozwoju gospodarczego Indii w dużym stopniu przyczyniają się także oni. Jednym z organizatorów kongresu było stowarzyszenie Dimension zrzeszające chrześcijańskich menadżerów wyższego szczebla. Instytucja ta, jak mówił jeden z jej założycieli, pragnie, by chrześcijańscy przedsiębiorcy „wyszli z parafii”, w których wzrastali i wzięli udział w nowych wyzwaniach, otwierając się na nowe relacje.
„Prasa, internet i telewizja uczą nas, jak konieczny jest kontakt z innymi, by nie tylko wzrastać, ale i uczestniczyć w tym, co dzieje się w świecie” – powiedział indyjskim przemysłowcom i przedsiębiorcom kard. Oswald Gracias, arcybiskup Bombaju. Hierarcha przypomniał też, że chrześcijanie uczestniczący życiu gospodarczym, zachowując wymagania wiary, czynnie budują Królestwo Boże.
Msze żałobne za papieża Franciszka odbywają się w Watykanie codziennie do niedzieli.
Odbędą się one 2 i 3 maja w Zwierkach k. Zabłudowa (Podlaskie).
Według władz w Kijowie Ukraina posiada około 5 proc. światowych "zasobów surowców krytycznych".
Abp Zieliński jest, licząc od biskupa Jordana, 98. biskupem najstarszej diecezji w Polsce.
Równolegle Kinszasa negocjuje z USA umowę "minerały za bezpieczeństwo".
To sygnał dla Rosji, że USA są zobowiązane na rzecz pokoju opartego o wolną i suwerenną Ukrainę.
Budowniczy kościoła w Nowej Hucie, nękany przez władze, urząd bezpieczeństwa, milicję.
Od początku wojny zginęło już ponad 52,4 tys. Palestyńczyków.