Łukasz Rzepecki dołączył do klubu Kukiz'15

B. poseł PiS Łukasz Rzepecki dołączył w piątek do klubu Kukiz'15. To człowiek, który realizuje obietnice wyborcze - powiedział w piątek lider ugrupowania Paweł Kukiz. Sam Rzepecki zapewnił, że "będzie się skupiać, by jak najciężej pracować w Kukiz'15".

Rzepecki w środę został wykluczony z klubu PiS. "Witamy chłopaka sprawiedliwego i prawego, pana Łukasza Rzepeckiego, bardzo się cieszę, że zasili szeregi naszego klubu. Bardzo się cieszę, że będziemy mieli w klubie człowieka, który realizuje obietnice wyborcze, człowieka, który jest wierny swoim wyborcom" - podkreślił na konferencji prasowej w Sejmie Paweł Kukiz.

Przypomniał, że b. poseł PiS sprzeciwił się m.in. "podwyżkom cen paliwa". "Uważa też, że poseł jest równy obywatelowi, że żaden poseł nie może być bezkarny i wszyscy obywatele powinni być równo traktowani. Bez względu na to, czy mieszkają na wsi, czy zasiadają na Wiejskiej" - zaznaczył Kukiz. "Dobrze Łukasz trafiłeś i cieszę się, że będziesz z nami" - zwrócił się do Rzepeckiego.

Kukiz poinformował, że Rzepecki "pomoże budować kluby młodych przy Kukiz'15". "Bo to jest nasze największe zainteresowanie" - podkreślił Kukiz.

Rzepecki powiedział, że został wybrany na posła "dzięki mieszkańcom swojego okręgu wyborczego". "To dla nich realizuję mój program, który jest dla mnie najważniejszy. Mnie wybrali ludzie, nie wybrały mnie partie polityczne, ani politycy" - dodał.

Zdaniem posła Kukiz'15 przyszedł z konkretnym programem i do chwili obecnej ten program się nie zmienił. "Kukiz'15 się nie zmieniło w przeciwieństwie do PiS. PiS zmieniło się przez te ostatnie 2 lata oderwało się od rzeczywistości" - ocenił Rzepecki.

"Ja będę dalej walczył o zniesienie immunitetów formalnych w polskim Sejmie. To jest dla mnie priorytetowa sprawa. Za niedługo będę państwa informował co dalej z tym tematem będziemy chcieli zrobić" - oświadczył Rzepecki.

Pytany, dlaczego tak szybko przeszedł do klubu Kukiz'15 skoro jeszcze niedawno deklarował, że chce być posłem nierzeszonym odparł, że kierował się tym, że chce realizować swój program wyborczy. "I mogę zapewnić wszystkich moich wyborców, mieszkańców mojego okręgu, mieszkańców naszego kraju, że będę jeszcze ciężej, bardzo ciężko pracował dla dobra naszej ojczyzny. Dla mnie najważniejsze jest ciężka praca i pokora, a nie pycha" - oświadczył.

Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka podkreślił, że Łukasz Rzepecki pasuje do ruchu Kukiz'15 z czterech powodów ideowych. "Po pierwsze zagłosował przeciwko kolejnej podwyżce podatków, a nasze ugrupowanie jest jedynym ugrupowaniem w Sejmie, które sprzeciwia się nieustannym kolejnym podwyżką PIT-u, VAT-u, ZUS. Po drugie podobnie jak my chciał poszukiwać konsensusu zgody jeżeli chodzi o reformę KRS i Sądu Najwyższego" - wymienił Tyszka.

Jak dodał Rzepecki sprzeciwia się też nieuzasadnionym przywilejom polityków i optuje za tym, żeby zlikwidować na przykład konstytucyjnie immunitet formalny posłów. "I może najważniejsze po czwarte Łukasz miał dosyć głosowania na rozkaz" - dodał Tyszka.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KUKIZ'15, PAP, PARTIE, SEJM

 • RP
  13.10.2017 19:00
  A ja życzę Łukaszowi by nie dostał się do sejmu w kolejnych wyborach. Życzenie będzie łatwe do spełnienia gdyż zdrajców mało kto lubi - choć jak widać Paweł Kukiz lubi. Ileż to razy posłowie buńczucznie zapewniali, że ich mandat zawdzięczają sobie samym. Wyborcy nie są idiotami.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  17°C Wtorek
  rano
  19°C Wtorek
  dzień
  21°C Wtorek
  wieczór
  19°C Środa
  noc
  wiecej »