Nad wytycznymi duszpasterskimi na lata 2010-2020 dyskutowała Rada Stała Konferencji Episkopatu Włoch
Obradujący w Rzymie biskupi skoncentrowali się na kwestii edukacji i jej związku z ewangelizacją. Przeanalizowano także projekt dokumentu poświęconego Kościołowi na południu kraju. Tekst ma zostać jeszcze przejrzany przez poszczególnych biskupów, a następnie definitywnie zatwierdzony przez całość episkopatu.
Wiele zainteresowania, także w środowiskach politycznych Włoch, wywołał postulat przewodniczącego konferencji, kard. Angelo Bagnasco, dotyczący włączenia nowego pokolenia w życie publiczne. Podzielając ten pogląd biskupi zwracali uwagę na potrzebę wzbudzenia nowego ducha przynależności obywatelskiej. Problem ten połączono z powracającą ciągle kwestią kryzysu edukacyjnego. Podkreślono, że nie wystarczy głosić zasady i wartości, ale potrzeba również dać ich doświadczyć, przezwyciężając pustosłowie i oderwanie wiary od życia.
Podczas posiedzenia Rady Stałej Konferencji Episkopatu Włoch przedstawiono także kalendarz procedur zatwierdzania nowego, trzeciego wydania Mszału Rzymskiego. Przygotowania do tego czyni wiele Kościołów lokalnych, w tym również episkopat Polski. Jak poinformował Radio Watykańskie ks. Zbigniew Rembisz SAC, dyrektor wydawnictwa Pallottinum, które jest odpowiedzialne za druk ksiąg liturgicznych, dokonano już przekładu porządku Mszy, jednak trudno przewidzieć termin zakończenia prac. Tymczasem, zanim ukaże się trzecie wydanie Mszału Rzymskiego po polsku, Pallottinum aktualizuje obecne. Ostatnio ukazało się jego wznowienie z uzupełnioną częścią dotyczącą liturgicznych wspomnień świętych i błogosławionych. Szykowane jest także pomniejszone wydanie mszału, wygodne w użyciu zwłaszcza w mniejszych kaplicach oraz podczas przygotowywania liturgii.
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.