IMGW: W nocy nadal silny wiatr

W nocy z poniedziałku na wtorek nadal będzie dość silnie wiało - zapowiada IMGW; we wschodnich województwach Polski wciąż obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia o silnym wietrze, dla woj. pomorskiego - drugiego stopnia. Dla kilku regionów wydano ostrzeżenia o opadach śniegu.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia wciąż obowiązują dla województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Ostrzeżenia drugiego stopnia o silnym wietrze aktualne są dla woj. pomorskiego - subregion nadmorski.

Wydano także ostrzeżenia pierwszego stopnia o opadach śniegu dla województw: podkarpackiego - subregion Bieszczady i Beskid Niski, małopolskiego - subregion południowy i śląskiego - subregion Beskid Śląski i Żywiecki.

Jak wynika z prognozy IMGW, temperatura minimalna w nocy z poniedziałku na wtorek na przeważającym obszarze kraju wynosić będzie od 0 do 3 stopni Celsjusza, a w rejonach podgórskich - od minus 5 do 0 stopni; na wybrzeżu - od 3 do 5 stopni. Na Pomorzu, Kujawach, w Wielkopolsce i na Ziemi Łódzkiej lokalnie IMGW prognozuje przy gruncie spadek temperatury do minus 2 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, porywisty, na wybrzeżu w porywach do 65 km/h, we wschodniej połowie kraju do 70 km/h, północno-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr będzie silny i bardzo silny, w porywach do 90 km/h.

Z kolei we wtorek IMGW prognozuje na północnym wschodzie oraz na północy przelotne opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. W rejonach podgórskich spodziewane są opady deszczu ze śniegiem i śniegu, w górach opady śniegu; na zachodzie i południowym zachodzie miejscami opady deszczu.

We wtorek temperatura maksymalna wynieść ma od 4 stopni na wschodzie do 9 stopni na północnym zachodzie i nad morzem, a w rejonach podgórskich od 0 do 5 stopni. Wiatr będzie słabszy - przeważnie umiarkowany, miejscami porywisty, we wschodniej połowie Polski w porywach do 65 km/h, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr będzie wciąż silny, w porywach do 70 km/h.

Jak przypomina IMGW, w przypadku ostrzeżenia pierwszego stopnia przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia; prowadzenie działalności jest utrudnione i niebezpieczne. Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne powodujące duże straty materialne i zagrożenie życia, które znacznie ograniczają one prowadzenie działalności, w związku z tym zalecana jest ostrożność.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  28°C Niedziela
  wieczór
  24°C Poniedziałek
  noc
  20°C Poniedziałek
  rano
  26°C Poniedziałek
  dzień
  wiecej »