Jak cię widzą, tak cię...

Skutki szkolnej akcji można dostrzec po zmroku. Błyszczy nie tylko szkoła w Biadolinach Radłowskich, ale każdy pieszy i rowerzysta.

„Nie rób łaski, noś odblaski!!!” - to hasło, które towarzyszyło szkole w Biadolinach Radłowskich podczas udziału w ogólnopolskim konkursie propagującym noszenie odblasków tzw. Odblaskowa szkoła.

Placówka przeprowadziła wiele akcji, które miały na celu podniesienie bezpieczeństwa uczniów oraz mieszkańców wioski w ruchu drogowym. Wszyscy uczniowie zostali wyposażeni w odblaski, worki oraz kamizelki, które zakupiła szkoła. Przeprowadzono wewnątrzszkolne konkursy wiedzy na temat bezpieczeństwa na drodze, odbyły się spotkania z dzielnicowym i policjantem, który przekazał także uczniom odblaski dla swoich babć i dziadków.

Każda klasa przygotowała plakaty i ulotki promujące noszenie odblasków na co dzień oraz hasła na pikietę zachęcającą do zostania „odblaszczakiem”. Z przymrużeniem oka przeprowadzono odblaskowy pokaz mody, którym zachwycała się cała szkoła.

Zobacz fragment "Odblaskowego pokazu mody":

Gość Tarnowski Szkoła w Biadolinach Radłowskich - Odblaskowy pokaz mody

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzięki uczniom powstał też tekst okolicznościowego hymnu „O odblaskach song”, do którego wymyślono choreografię i nakręcono teledysk. Liczne gazetki ścienne błyszczą przykładem, prezentując prawidłowo wyposażonych uczestników ruchu drogowego. Na wywiadówce pani dyrektor zachęcała także rodziców do "świecenia" przykładem w tym względzie.

W szkolnej gazetce zamieszczone zostały artykuły rozwijające temat bezpieczeństwa, a starsi uczniowie przygotowali profilaktyczne filmiki. Zobacz efekty:

Gość Tarnowski Szkoła w Biadolinach Radłowskich NIE RÓB ŁASKI - NOŚ ODBLASKI
Gość Tarnowski Szkoła w Biadolinach Radłowskich BĄDŹ WIDOCZNY - BĄDŹ BEZPIECZNY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19 października uczniowie przeprowadzili akcję „Odblaskowy patrol”, przypominając mieszkańcom oraz swoim młodszym kolegom i koleżankom z przedszkola, jak ważne jest używanie odblasków, rozdano ulotki, a samodzielnie przygotowane plakaty zawisły w widocznych miejscach na tablicach informacyjnych.

W ramach akcji poproszono księdza o przekazanie wiernym informacji o obowiązku noszenia odblasków podczas powrotu z wieczornych nabożeństw.

– Szkolna akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a jej skutki dostrzec można po zmroku. Błyszczy nie tylko szkoła, ale każdy pieszy i rowerzysta. Do współpracy zaproszono wiele instytucji na różnych szczeblach: sołtysa wsi, parafię, Bibliotekę Publiczną, Gminę Wojnicz, GOK w Wojniczu, OSP w Biadolinach Radłowskich, Wydział Ruchu Drogowego w Tarnowie – wylicza Agnieszka Sowa, nauczycielka w Biadolinach Radłowskich.

– Głównym celem akcji było przyzwyczajenie się do noszenia odblasków. Odblaski naprawdę mogą uchronić od wypadku, kalectwa a nawet śmierci, trzeba im tylko dać szansę i założyć w widocznym miejscu, gdy wychodzimy wieczorem, nocą, czy w pochmurne dni na zewnątrz, bo pamiętaj, jak cię widzą, tak cię... nie przejadą – podsumowuje polonistka, parafrazując znane przysłowie.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Komentowanie dostępne jest tylko dla .
Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
21°C Wtorek
noc
17°C Wtorek
rano
20°C Wtorek
dzień
21°C Wtorek
wieczór
wiecej »