Organizacje chrześcijańskie protestują przeciwko sprzedaży w największej sieci sklepów z zabawkami w USA i Kanady najnowszej, różowej wersji gry „Ouija”, zachęcającej dziewczynki do zabawy w formie kontaktu z duchami zmarłych.
Zdaniem przeciwników zabawek, specjalna plansza z literami i cyframi , do której umocowana jest trójkątna wskazówka (planszeta) , jest wprowadzeniem w praktyki spirytystyczne i stanowi czytelną instrukcję, jak przywoływać duchy. Do stanowczego protestu, który skłoniłby sieci Toys R Us i producenta gry Hasbro do wycofania produktu z rynku, zachęcają takie chrześcijańskie portale jak Living His Life Abundantly i LifeSiteNews.
Rzecznik katolickiej organizacji pro-life Human Life International, Stephen Phelan przypomniał, że Biblia ostrzega ludzi, by nie eksperymentowali z duchami. „Wszyscy chrześcijanie powinni wiedzieć, że to otwiera osobę na atak duchowy. Chrześcijanie nie powinni tego używać” – dodał.
Krytycy ezoterycznych zabawek cytują też słowa byłego oficera nowojorskiej policji Ralpha Sarchiego, eksperta od demonologii, który w swej książce „Beware the Night” podkreśla, że tabliczki ouija mogą być swoistą inicjacją do praktyk satanistycznych.
Według przedstawicieli Hasbro, „Ouija” to tylko „gra i rozrywka”, a większość oskarżeń związanych z zarzutami rzekomej popularyzacji okultystycznych praktyk opiera się na „projekcji własnego systemu wiary”.
Producenci przypominają, że gra po raz pierwszy pojawiła się ponad 3 tysiące lat temu w Chinach. Miał w nią grać także grecki filozof Pitagoras. Różowa wersja gry dla dziewczynek pojawiła się na rynku po raz pierwszy w 2008 roku i zastąpiła wersję świecącą w ciemności, przeznaczoną dla dzieci od 8 do 14 lat. Już kilka lata temu organizacja Human Life International bezskutecznie domagała się wycofania kontrowersyjnej zabawki z rynku.
Na prezent dla pary młodej goście chcą przeznaczyć najczęściej między 401 a 750 zł.
To opinia często powtarzana przed mającymi się dziś odbyć rozmowami pokojowymi.
„Przedwczesne” jest obecnie rozważanie ewentualnej podróży papieża Leona XIV na Ukrainę
Ponad 200 operacji prenatalnych rozszczepu kręgosłupa wykonano w bytomskiej klinice.