PiS na czele, PSL i SLD poniżej progu wyborczego

Gdyby wybory odbyły się na początku grudnia na PiS głosowałoby 41 proc. badanych, którzy chcieliby wziąć udział w wyborach; na drugim miejscu znalazła się PO, popierana przez 18 proc. zdeklarowanych wyborców - wynika z sondażu CBOS. Nowoczesna otrzymała 11 proc. poparcia, a Kukiz'15 - 7 proc.

Pozostałe ugrupowania w badaniu CBOS nie zdołałyby wprowadzić swoich przedstawicieli do Sejmu. Po 3 proc. zwolenników zyskały w tym miesiącu PSL i SLD. "Pod kreską" znalazły się również Partia Razem i Partia Wolność Janusza Korwina Mikke, na które zamierza głosować po 2 proc. zdeklarowanych uczestników wyborów.

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się na początku grudnia, udział w nich wzięłoby, według własnych deklaracji 68 proc. Polaków, o 4 punkty procentowe mniej niż przed miesiącem.

Badanie "Aktualne problemy i wydarzenia" przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich (face to face) wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 1-7 grudnia 2017 roku na liczącej 925 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| CBOS, PAP, PARTIE, WYBORY

 • cddf
  08.12.2017 21:00
  PIS wygra te wybory samorządowe a potem będzie druga kadencja. Liczę że po dwóch kadencjach Polska będzie silniejsza dzięki im rządom i nie będzie zabijania dzieci.
 • MarcinB-om
  08.12.2017 23:30
  Największą "robotę" dla PiS robią tak naprawdę najbardziej popularne stacje telewizyjne(nie licząc państwówki). Niech goście zapraszani ciągle do różnych programów mówią ciągle o prostakach którzy sprzedali swój głos za 500+, o faszystach,ciemnogrodzie w momencie gdy na jarmarkach świątecznych w Niemczech jest podobnie jak w Izraelu na granicy z Palestyną, a poparcie dla PiS będzie ciągle tak wysokie. Tak trudno to zrozumieć że jak się Polaków nie szanuje,gardzi nimi,obraża ich, to staną okoniem i chociażby nieprzekonani do PiS na tą partię zagłosują, na przekór chamstwu?. A dyskusja o TK i KRS nie ma tak naprawdę znaczenia, bo czy sędziowie sami się będą wybierać, czy będzie ich wybierał Sejm i Prezydent to tak naprawdę żadna różnica. Obie sytuacje mogą być tak samo nepotyczne.
 • historia kołem się toczy
  09.12.2017 10:36
  Z władzą było tak: Najpierw Gomułka tępił kułaków, bikiniarzy i syjonistów poszukiwał sabotażystów ale mimo to wszystkiego brakowało, a szczególnie mięsa, więc podniósł ceny, robotnicy wołali, że chcą chleba, on kazał do nich strzelać i tak po 10 latach zmienił go Gierek. Za Gierka "Polska rosłą w siłę a ludziom żyło się dostatniej". Niestety nie wszystkie inwestycje były udane, w dodatku na kredyty w walucie obcej, a bratni kraj chętnie brał nasze towary za w-ruble to na naszych sklepowych półkach zostały tylko sól i ocet. Do tych co protestowali kazano strzelać. Po 10 latach Gierek odszedł w niesławie, pozostały puste półki, długi i stan wojenny. Wtedy urodziłeś się Ty czytelniku więc sobie dopowiedz historię wzlotów i upadków władzy.
 • Dark
  10.12.2017 07:07
  @cddf - PiS może wygrać wybory samorządowe (w domyśle do sejmików procentowo w skali kraju). Pytanie w ilu województwach będzie to samodzielna większość. Bez tego PiS w danych sejmikach wojewódzkich raczej rządzić nie będzie. Może więc okazać się, że w skali kraju PiS przejmie jakieś województwa we wschodniej Polsce, ale nadal będzie miał ich mniej w posiadaniu niż opozycja.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  18°C Wtorek
  wieczór
  17°C Środa
  noc
  15°C Środa
  rano
  20°C Środa
  dzień
  wiecej »