Z powodów technicznych Rosja opóźni dostarczenie Iranowi rakiet przeciwlotniczych S-300 - poinformował w środę pierwszy wicedyrektor rosyjskiej Federalnej Służby Współpracy Wojskowej i Technicznej Aleksandr Fomin.
"Nastąpiło opóźnienie z powodu problemów technicznych. Dostawa zostanie zrealizowana po usunięciu tych problemów" - oświadczył Fomin w zrelacjonowanej przez Reutera wypowiedzi dla agencji Interfax.
Planowane dostarczenie Iranowi rakiet S-300, które mogłyby chronić jego instalacje nuklearne, poważnie niepokoi Stany Zjednoczone i Izrael. W trakcie wizyty w Moskwie w tym tygodniu izraelski premier Benjamin Netanjahu nalegał na gospodarzy, by nie sprzedawali tego systemu Irańczykom.
Umieszczone na ruchomych wyrzutniach kołowych rakiety S-300 mogą zwalczać samoloty i pociski balistyczne na odległość do 150 kilometrów.
Powiedział też: „Módlcie się teraz szczególnie za mnie, zostało mi tylko kilka dni!”.
Niektórzy kardynałowie mówili mu prywatnie, że papieża znajdzie się dopiero na konklawe.
Ministerstwo zdrowia poinformowało też o ataku na szpital pediatryczny.
Był to najpoważniejszy atak na cywilów w Indiach od blisko 20 lat.
Rosja użyła do ataku 134 bezzałogowców różnego typu i różnego rodzaju dronów przynęt.