Giertych pozwał J.Kaczyńskiego

B. wicepremier Roman Giertych pozwał w piątek prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego za jego wypowiedź, że Giertych kłamie. Szef PiS zarzucił mu kłamstwo w związku z wypowiedzią b. wicepremiera o tym, że Kaczyński w czasie rządów PiS zbierał "haki" na polityków opozycji.

Giertych poinformował w piątek PAP, że pozew przeciwko prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu złożył w Sądzie Okręgowym w Warszawie.

"Domagam się przeprosin za jego skandaliczną i bezczelną wypowiedź, jakobym kłamał" - powiedział Giertych. W jego ocenie, tego typu wypowiedzi należy potraktować jako "jawnie naruszającą jego dobre imię".

We wtorek Giertych oświadczył w TVN24, że J. Kaczyński jako premier zbierał "haki" na polityków ówczesnej koalicji (Samoobrony i LPR) oraz opozycji, w tym m.in. na Grzegorza Schetynę i Donalda Tuska. Miał nawet rozpatrywać scenariusz aresztowania żony Schetyny. Jak mówił Giertych, forma zbierania "haków" na Tuska "była obrzydliwa", a dane te dotyczyły spraw "bardzo odległych, z przeszłości".

Po raz pierwszy na temat zbierania "haków" przez J. Kaczyńskiego Giertych powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". Mówił, że Jarosław Kaczyński "jest głównym zbieraczem haków, najgłówniejszym w Polsce". Według byłego wicepremiera, wszyscy politycy PO mieli założone teczki przez PiS.

"To są kłamstwa, niemające faktycznych przesłanek" - tak Jarosław Kaczyński odniósł się w środę podczas rozmowy z dziennikarzami w Sejmie do informacji byłego prezesa LPR. "To są kłamstwa, które wpisują się niestety w coś szerszego, w tę wojnę, którą wypowiedział nam Donald Tusk po wybuchu afery (hazardowej - PAP)" - ocenił.

"Nie było żadnych teczek, nie było żadnych akcji ad personam wobec kogokolwiek" - zapewniał w środę szef PiS i zapowiedział pozew wobec Giertycha. Także w środę b. wicepremier zapowiedział, że pozwie J. Kaczyńskiego za to, że zarzucił mu kłamstwo.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
8°C Piątek
dzień
8°C Piątek
wieczór
5°C Sobota
noc
4°C Sobota
rano
wiecej »